Problemy transferowe Lechii Gdańsk za sprawą nieregulowanych zobowiązań finansowych

Christian Clemens, 32-letni niemiecki skrzydłowy piłkarz, podjął decyzję o zmianie drużyny w trakcie ostatnich rozgrywek, wybierając czwartoligowy 1.FC Düren zamiast kontynuowania współpracy z gdańskim klubem Lechia. Jednak ze względu na fakt, że nie otrzymał pełnej należności od swojego poprzedniego klubu, zgłosił swoją sytuację do FIFA. Światowy organ piłki nożnej uznał roszczenia Clemensa i nałożył na Lechię zakaz transferowy, który ma obowiązywać do momentu uregulowania długów wobec niemieckiego zawodnika.

Przedstawiciele Lechii zapewniają jednak, że problem szybko zostanie rozwiązany. Jak informuje rzecznik klubu Mateusz Czerwiński, wszystkie zobowiązania wynikające z wyroku trybunału FIFA wobec Christiana Clemensa zostały już spłacone. Klub teraz czeka na procedury mające na celu uchylenie nakładanego zakazu.

Niemniej jednak, uregulowanie należności wobec Clemensa nie oznacza końca problemów finansowych Lechii. Okazuje się, że gdański klub ma również niespłacone zobowiązania wobec innego byłego zawodnika, Ilkaya Durmusa. FIFA interweniowała również w jego przypadku, nakładając na Lechię obowiązek wywiązania się z kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2026 roku.