Potrzebujecie porady przy zimowaniu roślin? Już w sobotę inauguracja Kliniki dla Roślin

Zima nie jest łatwym okresem dla wielu roślin oraz ich właścicieli. Jak sobie radzić, gdy brakuje światła słonecznego? Czy przestawiać rośliny w inne, być może cieplejsze miejsce czy może zostawić je w spokoju? Jeśli również macie wiele pytań i szukacie odpowiedzi oraz nowych znajomości, musicie koniecznie przyjść do Domu Sąsiedzkiego Jaśkowa 7 w sobotę, 11 grudnia.

Klinika dla Roślin

Stworzenie przestrzeni umożliwiającej wymianę roślin, wiedzy oraz dachowe wsparcie- to idee przyświecające twórcom Kliniki dla Roślin. Realizatorem pomysłu jest Dom Sąsiedzki Jackowa 7, który prowadzi stowarzyszenie Morena. Jest to projekt non-profit mający na celu integrację miłośników roślin mieszkających we Wrzeszczu, i nie tylko. W planach są comiesięczne spotkania w siedzibie Domu Sąsiedzkiego, odbywać się będą cyklicznie w każdą drugą sobotę miesiąca. Zaplanowano czas w godzinach 11-14.

Jeśli mamy w domu roślinę wymagającą specjalistycznej opieki, Klinika dla Roślin to idealne miejsce aby zwrócić się o pomoc. Izabela Jasińska, specjalistka od roślin z chęcią przyjmie roślinnych „pacjentów” pod swoją opiekę i pomoże zaniepokojonym opiekunom.

Każde spotkanie poświęcone będzie innej tematyce, zaplanowano również wymianę, wspólne rozsadzanie oraz możliwość adopcji nowego kwiatka. Jest to idealne miejsce dla każdego kto kocha rośliny. Podczas ostatnich dwóch lat wzrosło zainteresowanie hodowlą roślin w domu. Coraz bardziej świadomie dbamy o nasze rośliny, wiele osób zmieniło swoje mieszkania w mini kwietniki. W czasach, gdy mamy coraz mniej styczności z naturą- jest to swego rodzaju ucieczka od szarych widoków miasta. Nie każdy jednak ma wiedzę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie jak dbać o dane rośliny. W sklepach pojawia się również coraz więcej, wcześniej niedostępnych dla naszych babć roślin.
Niezależnie czy wybieramy się na spotkanie, organizatorzy z chęcią odbiorą niepotrzebne już doniczki, opakowania po jogurtach i masłach, keramzyt, ziemię a także różne akcesoria ogrodnicze. Jest to świetny sposób na wspomożenie sąsiedzkiej inicjatywy, oraz pozbycie się niepotrzebnych rzeczy z mieszkania lub ze schowka.