Marek Szutowicz zmarł po walce z nowotworem

13 grudnia w poniedziałek w wieku 44 lat zmarł Marek Szutowicz. Od wielu miesięcy walczył z chorobą nowotworową, wspierany przez kolegów piłkarzy i najbliższych. Szutowicz był cenionym zawodnikiem Lechii Gdańsk oraz w późniejszych latach również trenerem. Ostatnie lata kariery spędził w Jaguarze Gdańsk.

Ceniony trener, szanowany człowiek

Marek Szutowicz przyszedł na świat 22 stycznia 1977 roku w Gdyni. Już jako 9 latek rozpoczął trenować w Lechii Gdańsk. Jako junior z drużyną zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych. W 1996 roku już jako dziewiętnastolatek został awansowany do seniorskiej drużyny Lechii podczas rozgrywek drugiej ligi. W barwach Lechii zagrał łącznie 51 meczy, zarówno w drugiej, czwartej oraz piątej lidze. Podczas gry z biało-zielonymi zdobył 33 bramki. Można go było zobaczyć na boisku również grając dla Kaszubi Kościerzyna, Gedanii Gdańsk oraz Unii Tczew. Niestety kontuzja wiązadeł krzyżowych zakończyła jego dalszą karierę piłkarską w wieku 27 lat.

Pomimo problemów ze zdrowiem, nie zamierzał opuścić ukochanego sportu. Po zakończeniu kariery piłkarskiej objął pozycję trenerską w macierzystym klubie. W Lechii Gdańsk został specjalistą od przygotowania motorycznego. Był współpracownikiem Andrzeja Kamińskiego podczas treningów młodzieżowej reprezentacji Polski.

Został pierwszym w historii klubu trenerem zawodników rezerwowych Lechii. Pod jego opieką znajdowały się również drużyny młodzieżowe. Ostatnie lata życia spędził jako trener gdańskiego Jaguara oraz koordynator Akademii Jaguara.

Pogrzeb i prośba rodziny

Marek „Szut” Szutowicz zmarł 13 grudnia 2021 roku, po ciężkiej walce z nowotworem. Pogrzeb zaplanowano na 23 grudnia na godzinę 11:30. Pochowany zostanie na Cmentarzu Łostowickim. Wcześniej, około godziny 11 w kaplicy cmentarnej zostanie wystawiona urna, aby umożliwić możliwość modlitwy i pożegnania się z trenerem.

Zgodnie z życzeniem rodziny prosimy nie przynosić wieńców i kwiatów, zamiast tego udostępnione zostaną skrzynki na datki, które zostaną przekazane na rzecz Gdańskiego Hospicjum imienia księdza Eugeniusza Dutkiewicza.