Prezydent Gdańska przeszła operację na złamanej nodze. Do pracy wróci po świętach

Niefortunna fala wypadków prezydentów polskich miast. Jeszcze niedawno prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak musiał zostać poddany operacji w związku ze skomplikowanym złamaniem nogi. Dziś prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała o swojej operacji..związanej ze złamaniem nogi w dwóch miejscach.

Lód na chodniku nie oszczędza nikogo

Prezydent Dulkiewicz doznała kontuzji podczas wycieczki rowerowej. Wypadek był na tyle niefortunny, że doszło do złamania kości aż w dwóch miejscach. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem było przeprowadzenie operacji, aby zapewnić odpowiednie ustawienie kości. Prezydent w poście na profilu społecznościowym żartobliwie wspomniała niedawno połamanego prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Prezydent Jaśkowiak doznał kontuzji idąc oblodzonym chodnikiem, niestety złamanie okazało się bardziej skomplikowane i również wymagana była operacja. Ewidentnie zimowa aura nie oszczędza nikogo, nawet najwyższych urzędników w rejonie.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zadbało o to aby prezydent mogła powrócić do zdrowia jak najszybciej. Najbliższy okres świąteczny będzie poświęcony rekonwalescencji i spędzaniu czasu z rodziną. Jednak prezydent Dulkiewicz nie ma zamiaru odpoczywać zbyt długo, planuje wrócić do pracy już po świętach- całe szczęście, że możliwa jest obecnie praca zdalna.

Uważajcie na siebie, szczególnie rano kiedy po nocnych przymrozkach chodniki zamieniają się w małe lodowiska. Bez łyżew, na wpół przytomnym bardzo łatwo o nieszczęśliwy wypadek i niezbyt wygodny i praktyczny gips.