Poszukiwany najemca dla lokalu gastronomicznego w Kunszcie Wodnym w Gdańsku

Instytut Kultury Miejskiej (IKM) ogłosił konkurs na wynajem pomieszczeń w Kunszcie Wodnym w Gdańsku, przeznaczonych na prowadzenie działalności gastronomicznej. Przyjmowanie ofert potrwa do poniedziałku, a nowy najemca ma uruchomić swoją działalność w połowie września – właśnie wtedy IKM ma zamiar otworzyć obiekt znajdujący się przy Forum Gdańsk.

Kunszt Wodny oczekuje na otwarcie już od pięciu lat. Ten niezwykły obiekt usytuowany jest w samym sercu Gdańska, w pobliżu Bramy Wyżynnej, przy placu Forum Gdańsk. Charakteryzuje się czarną elewacją oraz kaskadą wodną od strony parku, a został zbudowany nad Kanałem Raduni jako część partnerstwa publiczno-prywatnego. Budową obiektu zajęła się spółka Forum Gdańsk, a jego wartość inwestycji wyniosła około 19 milionów złotych netto.

Początkowo, Kunszt Wodny miał służyć jako miejsce zbiórek dla grup turystycznych udających się na spacery po Gdańsku. Jednakże, po przegranej w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2013 roku, ówczesny prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, zdecydował się zmienić koncepcję. Postanowiono umieścić tam siedzibę Instytutu Kultury Miejskiej – unikalnej instytucji, która wspierała miasto podczas wydarzenia związanego z konkursowej rywalizacją i która, po przegranej, powinna była zostać rozwiązana.