Dwa projekty edukacyjne mają zwiększyć świadomość ekonomiczną młodych Polaków

W celu podniesienia wiedzy ekonomicznej młodzieży w Polsce, Giełda Papierów Wartościowych (GPW) oraz Fundacja GPW wprowadzają dwa projekty edukacyjne: Szkolną Internetową Grę Giełdową oraz program „Niebanalnie o giełdzie”. W czwartek 18.05, o celach i założeniach tych inicjatyw dyskutowali wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl.

Podczas konferencji zorganizowanej w sali im. L. Kaczyńskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku omówiono dotychczasowe osiągnięcia Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, jak również zapowiedziano jej kontynuację. Marek Dietl wyraził swoją radość z uczestniczenia w spotkaniu, odnosząc się do historycznych aspektów gdańskiego biznesu oraz ruchu społecznego „Solidarność”, który przyczynił się do upadku komunizmu i reaktywacji GPW w Warszawie.

Prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych przypomniał o istotnej roli giełdy w gospodarce Polski na przestrzeni lat, poczynając od Królestwa Polskiego, przez II Rzeczpospolitą, aż po współczesność. Podczas konferencji podsumowano również wyniki Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, która zgromadziła 22 tysiące uczestników i ponad 600 zespołów. Z przyjemnością poinformował, że V Liceum z Wejherowa zajęło piąte miejsce w tym konkursie.