Pomoc prawnicza dla zadłużonych

Wiele osób boryka się z problemami finansowymi. Niestety coraz większa liczba Polaków ma problem z regularnym opłacaniem niezbędnych wydatków. Wciąż rosnące ceny najbardziej podstawowych produktów nie pomagają w odpowiednim prowadzeniu budżetu domowego. Jednak na szczęście w Gdańsku możliwa jest pomoc, nawet jeśli nie stać nas na opłacenie prawnika.

Bezpłatne konsultacje

Niezależnie czy mamy problem z zapłaceniem czynszu, czy przeliczyliśmy się ze swoimi możliwościami spłaty pożyczki; bardzo często konsultacja prawna jest w stanie pozytywnie wpłynąć na sytuację finansową. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wraz z organizacjami pozarządowymi zapewniają taką możliwość Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zapewniają każdej potrzebującej osobie możliwość porady obywatelskiej oraz w razie potrzeby mediacji.

Specjalistyczny zespół prawników oraz doradców obywatelskich zapewniają wykwalifikowane wsparcie. Szczególnie na poradach mogą zyskać osoby zadłużone, zarówno w bankach jak i pozabankowych firmach pożyczkowych. Kolejną grupą są seniorki oraz seniorzy, którzy stali się ofiarami naciągaczy pod wpływem których weszli w niekorzystne dla nich umowy. Tak naprawdę każdy, kto czuje że nie daje już rady finansowo może udać się na spotkanie i dowiedzieć się w jaki sposób poprawić swoją sytuację.

Nie tylko kredyty i pożyczki

Jednak nie tylko ofiary nieuczciwych umów finansowych zyskają na spotkaniu z doradcą i prawnikiem. Specjaliści ci bezpłatnie pomogą również w załatwieniu wszelkich spraw prawa rodzinnego. Od prawa spadkowego aż po pomoc w odzyskaniu alimentów i wypłaty należnych świadczeń.

Także osoby zagrożone utratą zatrudnienia zyskają podczas porad zawodowych oraz ubezpieczeniowych. Konsultanci pomogą zrozumieć pisma urzędowe, poznać swoje prawa a także napisać odpowiednie pisma. Jest to nieoceniona okazja do rozmowy oraz zbudowania pewności siebie- na pewnym fundamencie wiedzy. Tylko w tym roku z tej możliwości skorzystało już prawie 3,4 tysiąca mieszkańców i mieszkanek Gdańska.