Księgarnia medyczna – tu spotyka się teoria z praktyką

Chcesz być na bieżąco z wiedzą w zakresie nauk medycznych? Księgarnia medyczna jest miejscem stworzonym dla Ciebie! To tu pojawiają się bowiem najnowsze i najbardziej odkrywcze tytuły, które wstrząsają światem specjalistów, a często także pacjentów. Sklep z książkami medycznymi to jednak nie tylko przestrzeń, gdzie kupisz pozycje teoretyczne w interesującym Cię temacie, ale też pisane przez praktyków poradniki lub pomoce dydaktyczne. Do księgarni medycznej koniecznie zajrzyj zatem jeśli jesteś studentem nauk medycznych, pielęgniarstwa, weterynarii czy kosmetologii, aby sprawdzić, czy pojawiły się jakieś nowinki w dziedzinie, którą się zajmujesz.

Dlaczego księgarnia medyczna, a nie… zwykła?

Wiele osób, które po raz pierwszy słyszą o miejscu, takim jak księgarnia medyczna zastanawia się, po co w ogóle stworzone jest specjalne miejsce przeznaczone dla literatury o leczeniu. Dlaczego nie można umieścić książek o tej tematyce w zwykłej księgarni? Odpowiedź jest banalnie prosta. Książek traktujących o medycynie jest po prostu zbyt wiele i ciężko byłoby połączyć tysiące tytułów z normalnymi pozycjami tj. literatura fantasy czy kryminał. Dodatkowo utrudniałoby to szukanie danych publikacji nie tylko klientom, ale również samym pracownikom księgarni. Podobna sytuacja dotyczy też dziedzin tj. języki czy prawo. Te gałęzie nauki również są szeroko rozbudowane, dlatego niemożliwym byłoby umieszczenie specjalistycznych pozycji z tych dziedzin w księgarni ogólnej. Dodatkowo księgarnia medyczna powołana została po to, aby kupujący mieli kontakt z osobami zaznajomionymi z tą tematyką, czyli wyspecjalizowanymi sprzedawcami, potrafiącymi nie tylko odnaleźć daną książkę na półce, ale także doradzić lub zaproponować literaturę uzupełniającą.

Księgarnia medyczna jest więc miejscem specjalnie zaprojektowanym dla osób parających się kwestiami leczniczymi. Aby miejsce to było bardziej intuicyjne, zostało podzielone na szereg działów tematycznych. Dzięki temu pracownicy nie muszą cały czas asystować kupującym, a klienci mogą zagubić się w długich alejkach, przeglądając interesujące ich pozycje i napawając się kontaktem z literaturą naukową. Ponadto w większości księgarni medycznych klienci mogą skorzystać ze specjalnej przestrzeni czytelniczej. Można tam zabrać jednak wyłącznie pozycje, które się zakupiło. Korzystając z usług księgarni medycznej, nie musimy się więc obawiać, że książki będą sfatygowane, ponieważ ktoś przed nami używał ich w czytelni.

Księgarnia medyczna – działy

A jakie dokładnie działy ma standardowa księgarnia medyczna? Na to pytanie trudno kompleksowo odpowiedzieć w kilku zdaniach, ponieważ wymagałoby to wypunktowania wszystkich kategorii dostępnych w sklepie. Jest ich sporo, bo księgarnia medyczna podzielona jest pod względem konkretnych dziedzin medycyny. Możemy zatem odszukać interesującą nas książkę, mając wyłącznie informację o tym, o jakim zakresie nauk medycznych ona traktuje. Przy wejściu do księgarni istnieje także możliwość sprawdzenia lokalizacji danego działu na tablicy informacyjnej, na której wszystkie nazwy są poukładane w kolejności alfabetycznej.

Co ciekawe, księgarnia medyczna ma również kilka działów, które nie przychodzą na myśl jako pierwsze, gdy myślimy o tym sklepie. Odnajdziemy tam bowiem takie segmenty jak English Division, podstawowe nauki medyczne, rehabilitacja i fizjoterapia czy zdrowie publiczne i epidemiologia. Osobne działy poświęcono również na potrzeby osób studiujących weterynarię, stomatologię, dietetykę czy pielęgniarstwo. Oprócz tego w księgarni medycznej jest co najmniej kilka tysięcy pozycji mówiących o naukach przyrodniczych bez związku z medycyną. Jest to dział skierowany głównie do studentów i uczniów szkół licealnych, którzy muszą nauczyć się pewnych podstawowych kwestii właśnie z tego zakresu. Wszystkie obszary księgarni medycznej są zaopatrzone nie tylko w publikacje naukowe, ale także literaturę popularnonaukową czy pomoce dydaktyczne. Jeśli zatem szukasz materiałów w tym zakresie, sklep z książkami medycznymi może przypaść Ci do gustu. Wybierz się na spacer do pobliskiej księgarni medycznej i przekonaj się sam!