Pizzeria w Gdyni – przedstawiamy TOP 5 włoskich lokali z pizzą nad morzem!

Prawdziwy, włoski klimat i smaki rodem z Italii – tak większość z nas wyobraża sobie najbardziej wyrafinowane lokale serwujące pizzę. Do tego dochodzą najwyższej jakości składniki pochodzące z Włoch, ręcznie wyrabiane oliwy oraz pizzermani z umiejętnościami popartymi wieloletnim doświadczeniem we włoskiej kuchni. Jednak, czy którakolwiek pizzeria w Gdyni rzeczywiście specjalizuje się w pieczeniu włoskiej pizzy i przyrządza jedzenie na bazie składników pochodzących ze słonecznej Italii? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym wpisie!

Jaka jest najlepsza pizzeria w Gdyni? – TOP 5 włoskich lokali z pizzą nad morzem

Jaka jest najlepsza pizzeria w Gdyni? Zestawienie 5 włoskich lokali nad morzem opracowaliśmy, bazując na własnych doświadczeniach oraz wiarygodnych opiniach internautów w Google. Zwróciliśmy uwagę na ceny, godziny otwarcia, różnorodność menu, sposoby składania zamówień oraz wystrój poszczególnych lokali. Zwycięzcą okazała się Ideolo-Pizza, na podium stanęły dwie gdyńskie pizzerie – Czerwony Piec i Da Francesco, natomiast 4 i 5 miejsce zajęły lokale Viva La Pizza oraz Ogniem i Piecem. Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem!

Najlepsza pizzeria w Gdyni – Ogniem i Piecem [TOP 5]

Ogniem i Piecem to bardzo przyjemne i atrakcyjnie udekorowane miejsce wyróżniające się przyjazną atmosferą. Ceny są przystępne (32-centymetrowa Margherita kosztuje 20 zł), lokal w Gdyni jest otwarty zazwyczaj do 22:30, a w menu znajduje się ponad 60 pozycji (łącznie z napojami). Można składać zamówienia on-line, odbierać posiłki osobiście lub zamawiać z dostawą do domu. Ocena w Google – 4,6 gwiazdki.

Najlepsza pizzeria w Gdyni – Viva La Pizza [TOP 4]

Viva La Pizza oferuje wiele interesujących pozycji w menu. Podawana pizza zawiera wysokiej jakości włoskie składniki, a ceny w lokalu są odpowiednie do serwowanych produktów (32-centymetrowa Margheritta kosztuje 21 zł). Na miejscu pracuje bardzo miła obsługa. Pizzeria jest czynna w weekendy do północy, a w dni powszednie do 23:00. Firma realizuje wszelkie sposoby składania zamówień. Ocena w Google – 4,5 gwiazdki.

Najlepsza pizzeria w Gdyni – Da Francesco [TOP 3]

W Da Francesco zjemy dobrą, neapolitańską pizzę. Ceny są standardowe (może oprócz nieco droższej sałatki Nocciole za 14 zł), a czas oczekiwania na najpopularniejszy włoski placek z dodatkami wynosi zaledwie kilkanaście minut. Nie jest to może najlepsza pizzeria w Gdyni, ale konkuruje do czołówki topowych lokali, szczególnie pod względem wysokiej jakości składników włoskich i poziomu obsługi. Ocena w Google – 4,7 gwiazdki.

Najlepsza pizzeria w Gdyni – Czerwony Piec [TOP 2]

Czerwony Piec to renomowana pizzeria w Gdyni serwująca klasyczną, włoską pizzę. Ten lokal po prostu warto odwiedzić. Dedykujemy go fanom chrupiącej pizzy na cienkim cieście. Ocena w Google – 4,7 gwiazdki.

Najlepsza pizzeria w Gdyni – Ideolo-Pizza [TOP 1]

Ideolo-Pizza to bez wątpienia najlepsza pizzeria w Gdyni. Lokal oferuje niepowtarzalną atmosferę, a także pyszne, włoskie jedzenie. Oferta obejmuje również pizzę na dowóz. Margherita kosztuje tutaj 19 zł i jest przygotowywana wyłącznie na włoskich składnikach z dodatkiem klasycznej lub pikantnej oliwy opracowanej na bazie włoskiej receptury. Jeśli zależy Ci, żeby chociaż na chwilę przenieść się do prawdziwej, włoskiej pizzerii – odwiedź Ideolo-Pizza. Nasza ocena – 5 gwiazdek!