Policja z Gdańska zatrzymuje 19-letniego złodzieja specjalizującego się w kradzieżach rowerów i płynów do spryskiwaczy

W Gdańsku, funkcjonariusze policji zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, który stał za serią kradzieży. Młody człowiek skupił swoją uwagę na rowerach i płynach do spryskiwaczy, które stanowiły jego główny cel. Zdobył dwa rowery i aż 33 płyny do spryskiwaczy.

Podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, przekazała informacje Polskiej Agencji Prasowej o postępach w śledztwie dotyczącym kradzieży rowerów zlokalizowanych w dzielnicach Orunia i Chełm. Ostatecznie, młody mężczyzna został zatrzymany w południe środowego dnia 12 lipca 2023 r. na ulicy Trakt św. Wojciecha.

Kradzieże, za które odpowiada zatrzymany, miały różnorodny charakter – pierwszy rower, wart 3000 złotych, został skradziony z lombardu. Drugi natomiast, o wartości 800 złotych, został zabrany ze wspólnej klatki schodowej. Dzięki efektywnej pracy detektywów, którzy wystarczająco szybko zidentyfikowali sprawcę, udało się go zatrzymać dzień później na tej samej ulicy. Po zatrzymaniu 19-latek trafił bezpośrednio do aresztu – podsumowała swój raport Magdalena Ciska.