Stale rosnący potencjał połączeń kolejowych z portem lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, znajdujący się na terenie stolicy województwa pomorskiego, znany jest z dostępności licznych połączeń kolejowych. Wśród nich są trasy do centrum miasta, a także do sąsiedniej Gdyni, a nawet do Kościerzyny i Kartuz. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Urząd Transportu Kolejowego, liczba osób wybierających te środki transportu ciągle wzrasta. Mimo to, zdaniem ekspertów, możliwości rozwijania tego rodzaju połączeń wciąż pozostają duże.

Przystanek kolejowy o nazwie „Gdańsk Port Lotniczy” usytuowany jest bezpośrednio obok terminalu pasażerskiego T2. Jest on z nim połączony za pomocą specjalnej kładki umożliwiającej bezpośrednie przejście. Zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni mogą skorzystać z pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, które obsługują cztery różne trasy.

Jedną z tych tras jest połączenie z centrum Gdańska. W przypadku tej trasy pasażerowie muszą jednak przesiąść się na stacji Gdańsk Wrzeszcz, aby dotrzeć do stacji Gdańsk Śródmieście. Mimo tej drobnej niedogodności, wiele osób wybiera ten środek transportu ze względu na jego wygodę i dostępność.