Podsumowanie sezonu: brak ofiar na gdańskich kąpieliskach

Sezon letni na kąpieliskach zakończył się wraz z ostatnim dniem sierpnia. Gdański Ośrodek Sportu opublikował podsumowanie lata, i daje on powody do radości.

Podsumowanie sezonu

Najważniejszą informacją podsumowującą 2 miesiące sezonu letniego jest to, że nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Ratownicy patrolowali łącznie 1400 metrów licząc po linii brzegowej. Razem 106 ratowników wodnych, 20 wyspecjalizowanych ratowników medycznych a także 23 praktykantów, uczących się pilnie pod czujnym okiem starszych ratowników.

Brak ofiar nie oznacza jednak spokojnego lata, w dużej mierze to dzięki czujności ratowników możemy zawdzięczać tak duże bezpieczeństwo. 50 osób ratowanych było w wodzie, jest to wynik zdecydowanie lepszy w porównaniu z zeszłym rokiem (około 60 osób). Aż 301 razy potrzebna była pomoc ratowników na plaży- głównie są to zaginięcia dzieci lub innych członków rodziny. Według statystyk, średnio poszukiwanych była 3 dzieci codziennie podczas 68 dni! Kolejnym bardzo częstym powodem interwencji są udary słoneczne i omdlenia- dlatego warto pamiętać o czapkach lub chustkach na głowie.