Nowe tramwaje i zmiany na liniach 3 i 7

W związku z dużą popularnością lini 3 oraz 7 stare składy zostaną zmienione przez bardziej pojemne wagony. Ma to zapewnić zarówno komfort dla pasażerów jak i sprawniejszy transport podczas krytycznych godzin. Dodatkowe składy pomieszczą większą liczbę pasażerów, dzięki czemu nie trzeba będzie już więcej ściskać się z inny współpasażerami. Bądź co gorsza czekać na kolejny, luźniejszy tramwaj do którego da się wejść. Miejmy nadzieję, że wprowadzone rozwiązanie rozwiąże problem porannego ścisku.

Nowe, bardziej pojemne składy będą odjeżdżały:

Na trasie linii 7: o godzinie 7:04 z pętli Łostowice Świętokrzyska. Oraz powrotny kurs o godzinie 14:55 jadący z przystanku Nowy Port Oliwska w stronę pętli Łostowice.

Na trasie linii 3: o godzinach 14:02 oraz 22:15 z pętli Chełm Witosa w stronę Nowego Portu (przez stację Brzeźno). O godzinie 17:22 ruszy pociąg również w kierunku Nowego Portu, jednak kurs wykonywany będzie do Brzeźna. Powrotna trasa z Nowego Portu rusza o godzinie 14:43. Wszystkie podane rozkłady dla tej linii dotyczą dni pracujących.