Planowane 3 dni zbiórki funduszy dla Hospicjum Dutkiewicza

Dzień Wszystkich Świętych oraz dni go poprzedzające, tradycyjnie wiążą się z wizytą na cmentarzu. Wspominamy naszych najbliższych, którzy odeszli. Jest to również bardzo dobra okazja, aby pomyśleć o osobach zupełnie nam obcych. Być może nasza drobna pomoc, przyczyni się do czyjegoś lepszego jutra.

Kwestowanie na gdańskich cmentarzach

Wolontariusze rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dziś, 30 października. Kwestowanie potrwa przez 3 dni. Do zbiórki dorzucić się można na terenie cmentarza w Łostowicach, Oliwie, Nowym Porcie, na Srebrzysku oraz na Cmentarzu Garnizonowym. Ponad pięciuset wolontariuszy spotkać będzie można do 1 listopada.

Fundusze zbierane będą dla Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum Dutkiewicza. Osoby chętne wpłaty, lecz nie planujące wizyty na żadnym z wymienionych cmentarzy mogą wpłacić datki przez internet.

Kwestowanie na terenie nekropolii stało się tradycją w wielu miastach. Co roku, wiele osób chętnie bierze udział i wspomaga fundację. W samym 2019 podczas tych 3 dni udało się zebrać prawie 153 tysiące złotych. W 2020 roku zbiórka odbywała się internetowo i udało się zgromadzić niewiele mniej niż 13 tysięcy.