Plan budowy oceanarium obok stadionu w Letnicy wraca na tapetę po trzech latach

Właśnie ponad trzy lata temu miasto zrezygnowało z pomysłu stworzenia oceanarium w bliskim sąsiedztwie stadionu na Letnicy. Dzisiaj, ten projekt budzi się do nowego życia. Szczegółowy plan realizacji tej inwestycji oraz model jej finansowania powinny być podane do publicznej wiadomości do połowy bieżącego roku.

Niektórzy mogli myśleć, że ten ambitny plan został ostatecznie porzucony i zapomniany w biurowej szafie. Jednakże, umowa pomiędzy miejskim przedsiębiorstwem Arena Gdańsk a prywatną firmą PFI Future z Wrocławia została rozwiązana już w listopadzie 2020 roku. W czasach, gdy pandemia koronawirusa i powiązane z nią restrykcje dominowały życie społeczne, wydawało się, że realizacja takiego projektu, który zakładał przyciągnięcie dużej liczby klientów, jest czystą utopią.

Mimo zerwania współpracy z prywatnym inwestorem, miasto zdobyło gotowy projekt oceanarium. Teraz, mając go jako punkt wyjścia, ale z możliwością wprowadzenia pewnych zmian, chce przystąpić do realizacji tej inwestycji.

Informację tę podały władze miasta na czwartkowej konferencji pt. „Gdańsk do 2030 roku”.