Port Lotniczy Gdańsk osiąga historyczny rekord obsługi pasażerów w 2023 roku

W 2023 roku, Port Lotniczy Gdańsk niespodziewanie osiągnął nowy rekord obsługi pasażerów, obsługując aż 5907 280 osób. Ten imponujący wynik nie tylko przekracza poprzedni rekord z 2019 roku, kiedy to port obsłużył 5,4 mln pasażerów, ale jest również o 10% wyższy od wyniku z ostatniego roku przed pandemią. Ten niespotykany sukces stanowi największe osiągnięcie w historii lotniska.

Port Lotniczy Gdańsk będzie świętować swoje 50. urodziny w kwietniu, a jesienią, podróżujący mogą oczekiwać długo wyczekiwanego połączenia do Dubaju. Takie rozwinięcie sieci lotów stworzy jeszcze lepsze możliwości podróżowania dla pasażerów korzystających z tego portu.

Poprzedni rekord liczby obsłużonych pasażerów na tym gdańskim lotnisku to 5,4 mln osób, ustanowiony w 2019 roku. Jednak ten rekord został pobity w minionym roku i teraz, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku lotniczym, przewiduje się, że progowa liczba 6 mln pasażerów może zostać przekroczona już w 2024 roku.

Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, wyraził swoją dumę i zadowolenie podczas piątkowej konferencji prasowej. Mimo globalnej pandemii, konfliktów zbrojnych, kryzysu energetycznego i finansowego, które spowodowały wzrost cen podróży, pasażerowie nadal chcieli latać i wybierali właśnie gdańskie lotnisko. To nie tylko spełnienie marzeń zarządu portu, ale również wielkie zobowiązanie, które motywuje do dalszej poprawy usług.