Piąta odsłona Pomorskiego Eko Forum już jutro

Piąta edycja Pomorskiego Eko Forum już za pasem. We wtorek, 16 listopada w Amberexpo od godziny 8:30 rozpoczną się spotkania mające na celu zapewnienie lepszej przyszłości naszej planecie. Poruszane będą między innymi tematy neutralności klimatycznej w gminach, sposoby na ekologiczne zarządzane odpadami, odpowiedzialność producencka. Będzie można dowiedzieć się wiele na temat paliw przyszłości oraz sposobów na monitorowanie zanieczyszczeń. Każda osoba zainteresowana tematyką ekologicznej przyszłości jest zaproszona do wzięcia czynnego udziału w wydarzeniu.

Eko Forum w Gdańsku

Eko Forum to największa debata na tematy środowiska organizowana na terenie województwa Pomorskiego. Organizatorem wydarzenia jest Związek Miast i Gmin Morskich. Zaproszeni zostali specjaliści z różnych dziedzin: od samorządowców po ekspertów środowiskowych i prawników. 

Debatę środowiskową rozpocznie Piotr Borawski, który jest zastępcą prezydenta Gdańska do spraw przedsiębiorczości i ochrony klimatu. W eko-rozmowach udział wezmą między innymi Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Olga Goitowska oraz Łukasz Kłos z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku czy Michała Dziobę, prezesa Zakładu Utylizacyjnego.

Panel Dobre praktyki poświęcony będzie przedstawieniem ekoprojektów, które być może zainspirują swoją pomysłowością i rozwiązaniami. Będzie można wychuchać rozmów ekspertów podczas dyskusji o gospodarce odpadami. Wszyscy czekamy na konkluzję- czy gmina może być neutralna klimatycznie? Jeśli tak, w jakim stopniu i jak do tego doprowadzić?

Podczas Eko Forum dostępna będzie Strefa Wystawców, na której będą prezentowane różnego rodzaju usługi i rozwiązania technologiczne. Zapoznać się będzie można również z nowymi inicjatywami, które mogą pomóc w ochronie środowiska.

Udział w Eko Forum jest możliwy w dwojaki sposób. Można zjawić się osobiście w Amberexpo, lub wziąć udział w transmisji online, która będzie prowadzona na żywo. Oba sposoby są bezpłatne, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej organizatora.