Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców, naucz się dekorować witrynę sklepową

Każdy właściciel sklepu, wie jak ważne jest zachęcenie przechodnia, do wejścia do środka. Dzięki odpowiedniej prezentacji możliwe jest zdobywanie większej ilości potencjalnych klientów. Oprócz tego, że witryna jest wizytówką naszego przedsiębiorstwa- ważne aby wpasowywała się w wygląd ulicy na której się znajduje. O tym jak połączyć obie te rzeczy dowiedzieć się będzie można podczas darmowych warsztatów urządzania witryn. Pierwsze zajęcia już 15 listopada!

Witryny sklepowe i budowanie klimatu świątecznego

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na używanie klimatycznego oświetlenia przy dekoracji witryny sklepowej. W czasie kiedy dni są coraz krótsze, zewsząd otacza nas ciemność i szarówka, zwracamy więc szczególną uwagę na pięknie oświetlone wystawy. Coraz więcej lokali decyduje się na wprowadzenie ozdób bożonarodzeniowych. Chyba każdy się zgodzi, że spacer uliczką na której znajdują się sklepiki i kawiarnie udekorowane w piękne kolorowe ozdoby oraz rozświetlone iluminacją potrafią pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój.

Plan warsztatów

Aby ułatwić przedsiębiorcą budowanie własnej, przyciągającej wzrok i budzącej uśmiechy wystawy przeprowadzone zostaną warsztaty. Pierwsze spotkanie zaplanowano na poniedziałek 15 listopada. O godzinie 18 rozpocznie się wykład połączony z warsztatem. Omówione zostaną tematy takie jak zachowanie tożsamości oraz budowanie marki miasta i jak witryny sklepowe mogą na to wpłynąć. Które elementy są odbierane pozytywnie, które zdecydowanie przeciwnie. Jaki wpływ na wygląd ulicy ma zastosowanie iluminacji na wystawie. Uczestnicy dowiedzą się również w jaki sposób można pozytywnie wpływać na postrzeganie miasta, poprzez zmiany w swoich lokalach.

Drugi wykład odbędzie się w środę, 17 listopada również o godzinie 18. Będzie to dzień poświęcony bardziej praktycznym zagadnieniom. Dowiedzieć się będzie można jakie są podstawowe zasady projektowania estetycznego. W jaki sposób wpływać na nastrój witryny, jakie kolory wpływają na pozytywny odbiór o danej porze roku. Dla rozjaśnienia teorii, będzie można zobaczyć przykłady, część będzie służyć jako inspiracja, część jako przestroga.

Trzecia, ostatnia odsłona warsztatów zaplanowana jest na poniedziałek 22 listopada. Miejsce jest jeszcze do ustalenia, będzie to bowiem spotkanie terenowe. Wylosowane zostaną dwa lokale uczestników, w których na miejscu przeprowadzane będą praktyczne warsztaty.