„Palce lizać!” – trwa 8 edycja festiwalu

W dniach od 5 do 9 października można wziąć udział w Festiwalu Literatury dla Dzieci. W programie znajdziemy między innymi pokazy filmowe, warsztaty oraz czytanie z autorami powieści dla dzieci. Gośćmi festiwalu są znani autorzy książek dla dzieci: Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Grzegorz Kasdepke.

„Wszystkie kolory świata”- premiera książki

Inauguracja gdańskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci skupiła się na premierze książki „Wszystkie kolory świata”. Jest to nowa pozycja wydawnictwa Agora. Całość ze sprzedaży tej książki-cegiełki zostanie przekazany do fundacji zajmującej się pomocą dzieciom narażonym na prześladowania. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest twórcą ogólnopolskiego telefonu zaufania, z którym kontaktować się mogą dzieci i młodzież doświadczające prześladowania z powodu ich inności.

„Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 przepięknie zilustrowanych historii stworzonych przez znanych i lubianych pisarek oraz pisarzy. Dzięki lekturze książki dowiemy się czemu ważne jest aby mieć dużo empatii dla innych. Oraz czemu szacunek należy się każdemu człowiekowi. Jest to zbiór opowieści o przeróżnych osobach i ich niezwykłych historiach, które mogą nauczyć wiele nie tylko dzieci ale i dorosłych. Podczas premiery Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke oraz zastępczyni Prezydent Gdańska -Monika Chabior odczytali wybrane opowiadania. Czytanie zakończone zostało rozmową z najmłodszymi na tematy jakie zostały w nich poruszone.

Dalsze dni festiwalu

W kolejnych dniach odbędą się spotkania autorskie z niezwykle interesującymi pisarzami i nie tylko. 7 października od 9:30 w Instytucie Kultury Miejskiej porozmawiać będzie można z Markiem Kamińskim. W 1995 roku, Kamiński zdobył oba biedny Ziemi i zapisał się na kartach Księgi Rekordów Guinessa.

O 10:45 za to rozpocznie się spotkanie z Krzysztofem Łapiński, autorem książki Dzik Dzikus. Opowie on o życiu dzikich świń, i czy aby na pewno znane wszystkim wierszyki i piosenki mówią nam całą prawdę. Wraz z Dzikiem Dzikusem opowie wiele ciekawostek na temat życia dzików. Na pewno uda im się odczarować złą opinię tych przeuroczych świnek.