Otwarcie odnowionego dworca kolejowego w Gdańsku Wrzeszczu nastąpi o godzinie 8 w czwartek

Planowane na czwartek, dokładnie o ósmej rano, uroczyste otwarcie gdańskiego dworca kolejowego Wrzeszcz, jest efektem ponad dwuletniego remontu. Całość inwestycji przekroczyła kwotę 15 milionów złotych brutto.

Informacje na temat zakończenia wszystkich formalności administracyjnych, w tym uzyskaniu niezbędnego pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz przeprowadzeniu wymaganych odbiorów z firmą budowlaną, przekazał dziennikarzom Bartłomiej Sarna. Reprezentuje on wydział zajmujący się współpracą z mediami w Polskich Kolejach Państwowych.

Sarna podkreślił, że już w czwartek pasażerowie będą mogli skorzystać z odnowionego dworca. Będą mieli możliwość zakupu biletów w kasach, które zostaną otwarte dla publiczności. Jednakże niektóre pomieszczenia w hali dworca nadal będą wymagały aranżacji.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami, Bartłomiej Sarna zaznaczył, że dzięki przeprowadzonej inwestycji dworzec we Wrzeszczu zyskał nowoczesne, a zarazem „industrialne” oblicze. Nawiązał do zastosowania stali i szkła w elewacji budynku, co nadało mu unikalnego charakteru.