Osiemnasta edycja Energa Nord Cup Gdańsk przyciąga żeglarzy z całego świata

esteśmy świadkami zakończenia kolejnej, już osiemnastej edycji prestiżowych regat żeglarskich – Energa Nord Cup Gdańsk. To widowisko na wodzie gromadziło zarówno małe, jednoosobowe łódki, jak i duże jednostki zdolne do pokonywania morskich przestrzeni. Wśród zaplanowanych konkurencji znalazły się zarówno krótkie wyścigi odbywające się blisko brzegu, jak i intensywne długodystansowe zmagania prowadzone na otwartym morzu.

Dyrektor sportowy tych prestiżowych zawodów żeglarskich, Michał Korneszczuk, z dumą opowiadał o międzynarodowym charakterze tegorocznej edycji. – Cieszymy się, że nasza impreza przyciąga zawodników nie tylko z Polski, ale także z tak odległych miejsc jak Czechy, Litwa, Łotwa, Grecja, Cypr czy Wielka Brytania, a nawet Stany Zjednoczone czy Chiny! – mówił dyrektor.

Korneszczuk podkreślał również uniwersalność Energa Nord Cup Gdańsk, które stanowi idealne miejsce dla weteranów żeglarskich do utrzymania formy oraz dla młodych adeptów sztuki żeglarskiej do zdobywania doświadczenia. Dla najmłodszych żeglarzy był to doskonały moment do zmierzenia się z morskimi wyzwaniami i czerpania inspiracji od bardziej doświadczonych kolegów. Z kolei dla tych bardziej doświadczonych to świetna okazja do solidnego treningu oraz rywalizacji na najwyższym poziomie.