Olga Chojecka i Tereza Ďurdiaková na czele stawki w 57. edycji Festiwalu Chodu i Biegu im. Obrońców Poczty Polskiej

Nadchodzący weekend, dokładnie 9 września 2023 roku, przyniesie wielkie emocje sportowe podczas 57. Festiwalu Chodu i Biegu im. Obrońców Poczty Polskiej – Puchar Poczty Polskiej. Wśród startujących znajdą się takie sportsmenki jak Olga Chojecka, która uplasowała się na ósmym miejscu na ostatnich mistrzostwach świata w Budapeszcie oraz reprezentantka Czech, Tereza Ďurdiaková. To właśnie one są uznawane za najmocniejsze zawodniczki zgłoszone do nadchodzących zmagań, które będą promować nie tylko dyscyplinę sportową jaką jest chód.

Zapowiadając swoje starty w imprezie, Dominik Barbużyński z KL Lechia Gdańsk podkreśla swoją determinację do poprawy wyniku z ubiegłorocznego Pucharu Poczty Polskiej, gdzie na dystansie 20 km uzyskał czas 1:50, kończąc rywalizację na siódmym miejscu. Barbużyński wyraźnie nie był zadowolony z tamtego rezultatu. Teraz, czując się dobrze przygotowanym, zamierza uzyskać czas 1:40 i powalczyć o medal mistrzostw Polski oraz poprawić swój rekord życiowy.

Z kolei Olaf Rynkiewicz, również reprezentant KL Lechia Gdańsk i klubowy kolega Barbużyńskiego, z wielkim optymizmem patrzy na nadchodzące zawody. Po znacznej poprawie swoich czasów w sezonie wiosennym, liczy na to, że w trakcie rozgrywek uda mu się przełożyć te osiągnięcia na wysoką pozycję w klasyfikacji końcowej i zdobyć upragniony medal.