Budowa nowej szkoły na Morenowym Wzgórzu – decyzja prezydent Gdańska

Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, na początek roku szkolnego przekazała wiadomość o zdecydowanym planie budowy nowej placówki edukacyjnej. Wybrane na lokalizację osiedle to Morenowe Wzgórze. Zgodnie z założeniami, szkoła powinna zapoczątkować swoje funkcjonowanie 1 września 2025 roku.

Aleksandra Dulkiewicz potwierdziła swoją decyzję dotyczącą realizacji projektu nowej szkoły na Morenowym Wzgórzu. Zadeklarowała przedstawienie propozycji zmian w wieloletniej prognozie finansowej podczas najbliższego spotkania Rady Miasta. Planowane modyfikacje mają na celu zabezpieczenie funduszy niezbędnych do sfinalizowania inwestycji. Prezydent wyraziła nadzieję, iż do 1 września 2025 roku obiekt będzie gotowy do pełnego użytkowania przez uczniów.

Wskazała, że prowadzone były starania o realizację projektu szkoły na pograniczu Jasienia i Piecek-Migowo poprzez współpracę z inwestorem prywatnym. Mimo napotkanych trudności ze strony współpracownika, determinacja władz miasta w kwestii realizacji inwestycji na Morenowym Wzgórzu pozostała niezachwiana. Podkreśliła, że budowa odbędzie się przy wykorzystaniu środków miejskich.