W rękach policji 22-letni oszust z Pucka, odpowiedzialny za wyłudzenie od starszej kobiety olbrzymiej sumy pieniędzy

Na celownik pomorskich funkcjonariuszy policji wpadł młody mężczyzna, mieszkaniec Pucka, który w wieku zaledwie 22 lat ma już na swoim koncie poważne oszustwo. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie on jest odpowiedzialny za wyłudzenie od starszej pani aż 85 tysięcy złotych. Wydarzenie to miało miejsce na terenie Malborka pod koniec sierpnia tego roku i zostało przeprowadzone na podstawie dobrze znanej i niestety często skutecznej metody „na policjanta”.

Choć zatrzymanie oszusta nastąpiło i teraz podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące za kratkami, śledztwo wciąż trwa. Istnieje bowiem podejrzenie, że 22-latek może mieć na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Nie jest wykluczone, że poza oszustwem w Malborku, mężczyzna odpowiada także za inne incydenty tego typu, które miały miejsce na terenie Pomorza.

Sprawa wyłudzenia pieniędzy od starszego małżeństwa z Malborka była intensywnie badana przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Szczególnie ważnym momentem tej sprawy było 25 sierpnia – data, kiedy do wyłudzenia doszło.