Nowy system rowerów miejskich MEVO 2.0 zostanie wprowadzony w 2023 roku

Na początku roku 2022 zapadła decyzja, iż nowoczesny system rowerów miejskich MEVO będzie dostępny dla mieszkańców metropolii dopiero w okresie wiosennym 2023 roku. W Europejskim Centrum Solidarności umowę podpisali liderzy konsorcjum wykonawców i przedstawiciele stowarzyszenia gmin zamawiającego system.

Jordi Cabanas, dyrektor zarządzający City Bike Global, zdaje sobie sprawę z istotności projektu MEVO dla mieszkańców Pomorza oraz z jego skali. Dlatego zapewniał, że firma zrobi wszystko, aby sprostać tym oczekiwaniom. Rower miejski MEVO zdobył już sympatię mieszkańców aglomeracji w 2019 roku, gdy był dostępny przez pół roku.

Michał Glaser, prezes zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, wyraził swój żal związany z końcem pierwszego etapu projektu MEVO, który przynosił wiele radości mieszkańcom. Jednocześnie cieszy się z faktu, że w 2023 roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z ulepszonej wersji rowerów miejskich – MEVO 2.0. Nowe rowery mają przyczynić się do poprawy mobilności w aglomeracji i realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem transportu miejskiego.