Nowa dyrektorka w gdańskim zoo. To osoba z doświadczeniem

Michał Targowski, który pełnił zaszczytną funkcję dyrektora gdańskiego zoo przez 32 lata, odszedł na emeryturę. Ogłoszony niedawno konkurs na nowego dyrektora ogrodu wygrała Emilia Salach, dotychczasowa wicedyrektorka obiektu. To osoba z doświadczeniem i doskonałą znajomością zoo. Tymczasem przypominamy, dlaczego zoo w Gdańsku jest wyjątkowe!

Dlaczego warto odwiedzić gdańskie zoo?

Zoo w Gdańsku stało się domem dla imponującej kolekcji zwierząt z różnych zakątków świata. Można zobaczyć tu ponad 200 gatunków, w tym egzotyczne ssaki, ptaki, gady, płazy i ryby. Każda wizyta daje okazję do obcowania z różnorodnością przyrody. Gdańskie zoo stara się zapewnić jak najlepsze warunki życia dla swoich podopiecznych. Zwierzęta mają przestronne wybiegi, naturalne środowiska, w których mogą bezpiecznie i swobodnie żyć. Troska o dobrostan zwierząt jest jednym z priorytetów zoo.

Dzięki różnorodnym programom edukacyjnym i wystawom zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o ochronie przyrody. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat środowiska naturalnego i ekologii. W zoo istnieje możliwość uczestnictwa w spotkaniach z opiekunami zwierząt, karmienia wybranych gatunków, a dzieci i dorośli mogą mieć bezpośredni kontakt z niektórymi zwierzętami. Pozwala to zdobyć niezapomniane doświadczenia.

Warto zwrócić uwagę także na piękne otoczenie. Zoo w Gdańsku jest położone w parku, co sprawia, że sam spacer po jego terenie jest przyjemnym doświadczeniem. Można cieszyć się zielonymi przestrzeniami, pięknymi ogrodami i spokojną atmosferą, odpoczywając od zgiełku miasta.