Niels-Kristian Iversen dołącza do Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W wieku 41 lat, Niels-Kristian Iversen, znany żużlowiec z Danii, przyłącza się do drużyny I-ligowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Niegdyś, dziesięć lat temu, był numerem trzy na świecie w swojej dyscyplinie. Jest spodziewane, że jego dołączenie będzie stanowiło istotne wzmocnienie dla drużyny z Gdańska.

Iversen urodził się 20 czerwca 1982 roku w mieście Esbjerg w Danii. Jak podaje strona internetowa gdańskiego klubu, rozpoczęcie kariery żużlowej przez Duńczyka miało miejsce w 1999 roku. Już rok później zdobył on tytuł Indywidualnego Wicemistrza Europy Juniorów. Występując dla reprezentacji swojego kraju, Iversen zdobył jedenaście medali Drużynowego Pucharu Świata, z czego cztery były złote.

Jego największym osiągnięciem indywidualnym jest brązowy medal cyklu Grand Prix uzyskany w 2013 roku. Polski debiut w lidze żużlowej miał miejsce w 2004 roku jako zawodnik Sparty Wrocław. Następnie reprezentował kluby z Rybnika, Torunia, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Tarnowa i Łodzi. Dodatkowo, przez wiele lat regularnie startował w zawodach na Wyspach Brytyjskich, a także w Danii i Szwecji.

Ostatni sezon w 1. Lidze Żużlowej ukończył z dość wysoką średnią biegową wynoszącą 1,956, co pozwoliło mu zdobyć czternaste miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników rozgrywek.