Gdańska policja aresztuje pijanego agresora za atak na starszego mężczyznę

W Gdańsku, wstrząsający incydent miał miejsce, kiedy 39-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu zaatakował i brutalnie pobił 74-letniego mieszkańca miasta. Policja zatrzymała sprawcę, który usłyszał oficjalne zarzuty uszkodzenia ciała. Istotnym jest fakt, że atak miał wyraźnie chuligański charakter, co prawdopodobnie będzie miało konsekwencje w postaci surowszej kary sądowej dla oskarżonego.

20 października, w piątkowe popołudnie, służby policyjne z Gdańska otrzymały zgłoszenie o awanturze między dwoma mężczyznami na ulicy Podwale Grodzkie. Policjantka i funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, którzy pełnili swoje obowiązki w pobliżu dworca kolejowego, szybko ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że agresorem był wskazany przez świadków 39-latek, który bezpodstawnie zaatakował 74-letniego seniora.

Podczas zdarzenia starszy mężczyzna upomniał agresora za niewłaściwe zachowanie, w tym zaczepianie przechodniów. W odpowiedzi, nietrzeźwy i agresywny 39-latek przewrócił starszego mężczyznę na ziemię i zaczął go bić. Funkcjonariusze wezwali pogotowie medyczne, które udzieliło pierwszej pomocy poszkodowanemu. Policja zatrzymała sprawcę, który był już wówczas pod wpływem alkoholu i wyrażał agresję.