Najwięksi deweloperzy na gdańskim rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych

Region Pomorza, a zwłaszcza okolice Trójmiasta to atrakcyjny obszar inwestycyjny dla podmiotów specjalizujących się w handlu międzynarodowym. Dzięki bezpośredniej bliskości portu morskiego i atrakcyjnym połączeniom drogowym z południem kraju magazyny w Gdańsku cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród firm krajowych, jak i zagranicznych. Na gdańskim rynku działa wielu znanych deweloperów specjalizujących się w dostarczaniu powierzchni magazynowych i przemysłowych. Czy wiecie, które z tych firm są największe? 

Obiekty magazynowe na wynajem w Gdańsku i okolicach 

W ostatnich latach na terenie Gdańska i w jego najbliższym sąsiedztwie powstało wiele nowoczesnych obiektów magazynowych spełniających najwyższe standardy jakości wykonania i wyposażenia. To niezwykle uniwersalne obiekty, które w prosty sposób można przystosować do różnych profili działalności. Oczywiście głównymi najemcami magazynów w Gdańsku, podobnie jak w innych regionach kraju, są operatorzy logistyczni. Ze względu na bliskość portu morskiego magazyny w Gdańsku bardzo chętnie wynajmowane są również przez firmy specjalizujące się w handlu międzynarodowym i krajowym, importujące towary z odległych zakątków świata lub zajmujące się ich eksportem. 

Deweloperzy rynku nieruchomości magazynowych w Gdańsku 

Większość dostępnej, nowoczesnej powierzchni magazynowej i przemysłowej na wynajem w Polsce należy do dużych międzynarodowych deweloperów. W przypadku gdańskich magazynów na wynajem ich właścicielami są przede wszystkim takie firmy jak Panattoni i 7R. Pierwszy z deweloperów działa zarówno na rynku europejskim, jak i w Ameryce Północnej. Firma jest niezwykle aktywna w naszym kraju i każdego roku oddaje do użytku nowe obiekty magazynowe. Magazyny w Gdańsku należące do Panattoni to kilkaset tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni pod składowanie produktów lub lekką produkcję. Na rynku gdańskim aktywnie działa również firma 7R, która pierwszy obiekt magazynowy udostępniła właśnie w Gdańsku, w 2009 roku. Aktualnie w granicach administracyjnych Gdańska i w jego bliskim sąsiedztwie funkcjonuje kilka dużych parków magazynowych tego dewelopera. 

Największymi podmiotami oferującymi nowoczesne powierzchnie magazynowe w Gdańsku i okolicach są firmy Panattoni i 7R. Oba podmioty specjalizują się w budowie dużych, niezwykle uniwersalnych obiektów, które w prosty sposób można przystosować do potrzeb firm działających w różnych branżach. Oczywiście deweloperzy zajmują się również realizacją projektów typu BTS. Wówczas obsługa nieruchomości magazynowej może przechodzić na bezpośredniego inwestora.