Miesiąc bez plastiku w Domu Zdrojowym

Otwarty w grudniu zeszłego roku Dom Zdrojowy w Brzeźnie rozpoczyna rok 2022 nowym miesiącem tematycznym. Styczeń poświęcony będzie ekologii, w szczególności temu jak możemy ograniczyć użycie i produkcję plastiku. Również w tym miesiącu ruszy cykl „Opowieści z Brzeźna”, który zainauguruje dyskusja „Dzielnice- nasze małe ojczyzny”.

Styczeń bez plastiku

Już 8 i następnie 9 stycznie zorganizowane zostaną pierwsze warsztaty ekologiczne pod tytułem „Kosmetyczne zero waste”. Będzie to idealna okazja dla całej rodziny aby dowiedzieć się w jaki sposób wytworzyć własne kosmetyki. Oprócz świetnej zabawy, będzie do dawka wiedzy o tym jak możemy przyczynić się do generowania mniejszej ilości odpadów. Domowe kosmetyki mają również znany skład, który możemy dopasować do naszych osobistych preferencji.

Warsztat skierowany jest dla dorosłych oraz dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Najbliższe zajęcia odbędą się 8 i 9 stycznia w cyklach rozpoczynających się w godzinach 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 oraz 16:30. Kolejne spotkania będą odbywały się w każdą sobotę i niedzielę w styczniu.

Hevelianum oferuje możliwość organizacja przyjęcia urodzinowego również w filii w Domu Zdrojowym. W okresie od stycznia do marca organizowane będą imprezy tematyczne o tematyce „Ekozagadki”. Podczas wydarzenia dzieciaki będą miały okazje wcielić się w role prawdziwych detektywów, mających na celu rozwiązywanie zagadek przyrodniczych.

Zwiedzanie Domu Zdrojowego oraz „Opowieści z Brzeźna”

Osoby chętne do poznania historii Domu Zdrojowego będą miały okazję do wysłuchania przewodnika, podczas spacerów edukacyjnych. Wydarzenie „Otwarty Dom Zdrojowy- zwiedzanie” zaplanowano na 16 oraz 23 stycznia. Na każdy dzień zaplanowano dwie sesje oprowadzania, o godzinie 11:00 oraz 12:00. Podczas spaceru będziemy mieć okazję usłyszeć historię budynku oraz zwiedzić jego wnętrze, ale również zapoznać się z wystawą zlokalizowana w parku nieopodal.

Kolejną atrakcją Domu Zdrojowego będzie cykliczne spotkanie „Opowieści z Brzeźna”. Co dwa miesiące organizowane bedą spotkania i dyskusje związane historią regionu. Transmisję z pierwszego w tym roku spotkania – „Dzielnice- nasze małe ojczyzny” będzie można obejrzeć 20 stycznia od godziny 17 na profilach społecznościowych Hevelianum.