Literacko-ziołowy spacer z Literaturą Klimatu

Pierwszego dnia jesieni, czyli 22 września Klub Sąsiedzki Kultura organizuje spacer literacko-ziołowy. Wydarzenie poprowadzi Barbara Piórkowska, poetka i krytyczka literacka. Spacer zawiera się w cyklu Literatura Klimatu.

Pierwszy dzień jesieni

Zaplanowany jest spacer edukacyjno-literacki. Bowiem pierwszy dzień jesieni jest przełomowy nie tylko dla ludzi, a dla całej otaczającej nas natury. Zwierzęta powoli gromadzą zapasy i szykują się do zapadnięcia w sen zimowy. Dni stają się coraz krótsze, coraz więcej czasu spędzamy w domach.

Warto więc korzystać z ciepłych, wrześniowych dni i w spotkać się z nami na Górze Gradowej. Podczas wyprawy podziwiać będziemy jesienną przyrodę: kwiaty, owoce. Nauczymy się rozróżniać poszczególne zioła oraz grzyby. A to wszystko w literackim towarzystwie Elizy Orzeszkowej i Simony Kossak. Przewodniczka, Barbara Piórkowska ubarwi poszukiwania swoją opowieścią o przyrodzie, autorach i autorkach. Nie zapomnimy oczywiście o pszczołach zamieszkujących łąkę kwietną, które mieliśmy okazję poznać podczas wiosennej odsłony Literatury Klimatu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa przez arkusz zawarty w podanym linku.

Rozpoczęcie spaceru poprzedzi zbiórka w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, znajdującej się na ulicy Nowe Ogrody 35 na 2 piętrze. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16:30. Należy pamiętać o budach nadających się na spacer w terenie oraz ciepłe kurtki przeciwdeszczowe.