Lechia nie próżnuje. Transfer Henrika Castegrena oraz przygotowanie do meczu z Lechem Poznań

Sezon transferowy w Lechii Gdańsk wciąż trwa. Jeszcze niedawno ogłoszono odejście Mateusza Żukowskiego oraz Bartosza Kopacza, teraz już oficjalnie wiemy kto zastąpi tego drugiego. Nowym obrońcą klubu zostanie Szwed, 25-letni Henrik Castegren. Co wiemy o nowym zawodniku Lechii, i kiedy pojawi się na murawie?

Nowy nabytek biało-zielonych

Henrik Castegren urodził się 28 marca 1996 roku w Szwecji. Do tej pory był zawodnikiem IFK Norrköping, klubu z jego rodzinnego miasta. Castegren ma za sobą 81 meczy w szwedzkiej ekstraklasie, podczas których zdobył 3 gole oraz zaliczył 4 asysty. W klubie zaczynał na pozycji środkowego obrońcy, jednak w poprzednim sezonie przesuwany był również na pozycję boczną defensywną.

Zawodnik po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym klubem, od nowego roku pozostawał bez kontraktu. Tomasz Kaczmarek jest bardzo zadowolony z „przechwycenia” nowego obrońcy. Szczególnie, że nie łatwo było znaleść godne zastępstwo dla Bartosza Kopacza. Trener wychwala szczególnie szybkości technikę Szweda, jego agresywną obrona ma być idealnym dopełnieniem dla zespołu.

Sam Castegren wypowiada się niezwykle pozytywnie o swoim przybyciu do Gdańska. Jego celem na najbliższy rok jest zagranie w jak największej ilości meczy i jak najlepsza obrona kolegów z zespołu. Podkreśla również jak ważne jest dla niego aby dać drużynie stabilność i pewność gry dla całej drużyny. Zarówno zawodnik jak i fani wyczekują z niecierpliwością debiutu, który planowo ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

Niedziela Ekstraklasy

Już za kilka dni rozegrany zostanie mecz z obecnym liderem tabeli- Lechem Poznań. Poznaniacy idą jak burza, z zeszłorocznego 11. miejsca w tabeli, w tym sezonie wspięli się na miejsce lidera i ostrzą sobie zęby na tytuł Mistrza Polski. Nie ma się co dziwić, 19 marca przypada bowiem stulecie utworzenia klubu. Byłaby to idealna okazja na odebranie po raz ósmy w historii klubu tytułu mistrzowskiego.

Więcej na temat Lecha Poznań i analizy zespołu oraz szans na zdobycie tytułu Mistrza Polski przeczytacie w artykule serwisu DailySport.pl

Łatwo nie będzie, jednak jak dobrze wiemy zawodnicy Lechii Gdańsk nie lubią przegrywać na własnym boisku. Co prawda biało-zieloni nie są ostatnio w najlepszej kondycji, również ze względu na osłabienie w składzie. Tomasz Kaczmarek uważnie studiuje grę Lecha, możemy na pewno liczyć na dobrą strategię niezależnie od tego jak silny skład uda się wystawić.

Jednego możemy być pewni, z całą pewnością zapowiada się bardzo ciekawe i zaciekłe spotkanie. Nawet jeśli w teorii to Lech Poznań powinien bez problemu pokonać gospodarzy, zawsze pozostaje nadzieja, że gdańszczanie nie oddadzą wygranej bez walki.