Nowe programy wspierające młode matki

Gdański Urząd Pracy nie ustaje w promowaniu aktywności zawodowej wśród młodych mam. Aby ułatwić gdańszczankom wejście na rynek pracy powstały dwa nowe programy. Dzięki niemu mamy, które mają pomysł na własną firmę będą miały ułatwiony start. Ale również kobiety, którym zależy na znalezieniu dobrego pracodawcy oraz poprawieniu swoich kwalifikacji znajdą tu coś dla siebie.

Kobieta na Swoim oraz Mama na Etacie 4

Rynek pracy ciągle się zmienia, dlatego dla wielu kobiet myśl o powrocie na rynek pracy bywa przytłaczający. Aby ułatwić powrót do działalności zawodowej, Gdański Urząd Pracy przygotował dwie nowe odsłony programów aktywizujących.

Od początku miesiąca rozpoczyna się kolejna edycja programu Mama na Etacie, który do tej pory cieszy się ogromną popularnością. Zapewnia on cykl spotkań z doradcą zawodowym, dzięki którym uczestniczki poznają swoje potrzeby i silne strony. Dzięki temu o wiele łatwiej i skuteczniej możliwe będzie dobranie edukacji oraz pakietu aktywizacyjnego. Pakiet dobierany jest indywidualnie, w zależności czy potrzebne jest zapewnienie szkolenia lub praktyk zawodowych.

Dodatkowo dla każdej uczestniczki zaplanowano warsztaty, które pozwolą na przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej. Panie nauczą się również jak najlepiej przygotować CV oraz list motywacyjny.

Kobieta na Swoim to zupełna nowość, program zapewnia dotację w wysokości aż do 30 tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jest to idealne rozwiązanie dla mam, które mają pomysł na własną firmę, lecz brakuje im środków na urządzenia, narzędzie lub oprogramowanie. W ramach programu zapewnione będzie również wsparcie pomostowe, czyli comiesięczny zasiłek w kwocie tysiąca złotych. Środki te wypłacane będą przez pierwszych sześć miesięcy, aby pokryć koszty działalności. Oprócz środków finansowych, zapewnione będą również szkolenia z zakresu prowadzenia firmy. Dostępny będzie również doradca zawodowy.

Wspólna pomoc

Niezależnie od tego, z którego programu skorzystacie, Urząd zapewnia również dodatkową pomoc. Przede wszystkim dostępna będzie refundacja kosztów związanych z opieką nad dzieckiem.

Oba programy przeznaczone są dla mam dzieci do lat 6, które są zarejestrowane w Urzędzie Pracy oraz pozostają bez pracy przez okres 12 miesięcy. Do programu kwalifikują się również panie, którym kończy się już urlop macierzyński bądź wychowawczy.