Lechia Gdańsk pozyskuje nowych zawodników: Słowaka Tomáša Bobčeka i Ukraińca Maksyma Chłań

Tomáš Bobček, 21-letni napastnik z Słowacji, podpisał długoterminowy kontrakt z klubem piłkarskim Lechia Gdańsk. Drugim nabytkiem gdańskiego zespołu jest Maksym Chłań, 20-letni pomocnik ofensywny z Ukrainy, który dołączył do drużyny poprzez wolny transfer. Zakupy te zostały sfinalizowane tuż przed zamknięciem okna letniego transferowego w poniedziałek, 4 września 2023 roku.

MFK Ruzomberok oraz Lechia Gdańsk doszli do porozumienia w kwestii przeniesienia Tomáša Bobčeka do polskiego klubu. Słowacki napastnik położył podpis pod umową na 4 lata, przylatując na północ Polski. Według portalu Transfermarkt.de wartość zawodnika wynosi 325 tysięcy euro jednak finalna suma opłaty transferowej nie była ujawniona przez żadną ze stron.

Bobček ma za sobą grę w 55 meczach słowackiej Nike Ligi, podczas których strzelił 6 goli i zdobył 3 asysty. Następnie będzie kontynuował swoją karierę w Fortunie 1 Lidze jako członek drużyny biało-zielonych.

– Z całego serca witamy Tomasa w zielono-białych barwach i życzymy mu wielu strzelonych bramek – powiedział prezes Lechii Gdańsk, Paolo Urfer. – Pokładamy w nim duże nadzieje i mamy nadzieję, że już niedługo pokaże swoje umiejętności naszym fanom. Choć futbol to nie jest nauka dokładna, to jednak spodziewamy się znacznego wzrostu naszej siły ofensywnej dzięki Tomáşowi. Planujemy także zakupić jeszcze dwóch zawodników przed zakończeniem okna transferowego, aby odpowiednio zbilansować naszą drużynę – dodał.