Lechia Gdańsk – najdroższa drużyna Fortuna 1. Ligi

Wyceniono drużynę Lechii Gdańsk na 7,18 miliona euro. Tym samym, Lechia stała się najbardziej wartościowym zespołem w Fortuna 1. Lidze, wyprzedzając nawet Wisłę Kraków, która jest jej głównym konkurentem w rywalizacji o awans do Ekstraklasy. Wzrost wartości Lechii jest bezpośrednio powiązany z serią kontraktów podpisanych przez klub w ostatnim czasie. Na przykład, Camilo Mena, młody 20-letni napastnik pochodzący z Kolumbii, jest teraz wyceniany na imponujące 900 tysięcy euro.

Proces budowania nowej drużyny przez Lechię Gdańsk rozpoczął się niedawno i jest związany z przemianą klubu wynikającą z zmiany właściciela. Ta ważna zmiana nastąpiła tuż przed startem nowego sezonu. Dzięki tej inwestycji, klub z każdym tygodniem zdobywa nowych graczy, co teoretycznie powinno wpływać na wzrost ich siły na boisku z każdym kolejnym meczem.

Według najnowszych danych udostępnionych przez portal Transfermarkt, Lechia Gdańsk, dzięki swoim najnowszym transferom, ma teraz większą wartość rynkową niż jakikolwiek inny zespół Fortuna 1. Ligi. Co ciekawe, Lechia wyprzedziła nawet Wisłę Kraków, który również intensywnie inwestuje w swoją drużynę w walce o awans do Ekstraklasy.