Kaszubskie baśnie powalczą o Oscara?

„Bursztynowy Pałac”, bo taką nazwę będzie nosiła owa produkcja, będzie dziełem studia filmów animowanych KAZstudio, które swoją siedzibę ma w Gdyni. Inspiracją do powstania animacji mają być kaszubskie baśnie. Reżyserią teasera zajmą się Filip Bajon oraz Marek Skrobecki, natomiast muzyką do filmu Jan AP Kaczmarek, zdobywca Oskara w 2005 za muzykę do filmu „Marzyciel”.

Baśniowa Historia

 
Historia opowiedziana w filmie, przedstawiać będzie opowieść o Wyspie Hel, która w okresie XV i XVI wieku, dzięki bursztynowi, miała przeżywać swoje najlepsze lata. Z pewnością możemy spodziewać się nostalgicznej opowieści o pragnieniu władzy, chciwości i chęci odebrania „kury znoszącej złote jajka” mieszkańcom wyspy oraz jej władcy. Czy uda im się ochronić ich skarb? Tego dowiemy się, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w 2023 roku.
 
Nie tylko fabuła produkcji może zaciekawić. Twórcy bowiem zapowiadają wzornictwo na filmie „Kubo i dwie struny”, który był nominowany do Oskara za najlepsze efekty specjalne. Podobnie jak w oskarowej produkcji, film zostanie zrealizowany za pomocą animacji poklatkowej, wykorzystując jednocześnie nowoczesną cyfrową animacją 3D. Nie ma wątpliwości, że możemy oczekiwać oszałamiających efektów.
Na plus produkcji zaliczyć można również mocną promocję regionu. Wszystkie rekwizyty oraz elementy scenografii powstają w gdyńskim Studiu, gdzie będzie realizowana większość zdjęć. W produkcji zobaczymy także naszą kochaną Gdańską metropolię w pełnej krasie.
 

KAZstudio już ma powody do dumy!

 
Studio mieszczące się w Gdyni, w swoim dorobku ma już kilka pokaźnych sukcesów. Ich seria animacji pt. „Rodzina Treflików” jest znaną i lubianą serią, którą kochają i cenią dzieci od Republiki Czeskiej aż po Chiny. Produkcje studia co roku zdobywają liczne nagrody i nominację na festiwalach filmowych i trzeba przyznać, że „Bursztynowy Pałac” ma być zwieńczeniem ich pasma sukcesów.