Wystawa pająków w Alfa Centrum

Każdego dnia w godzinach od 10:00 do 20:00 w Alfa Centrum, umiejscowionym na gdańskim przymorzu, podziwiać możemy wystawę egzotycznych pająków czy skorpionów. Wystawę podziwiać możemy do końca sierpnia.
 

Egzotyczne pająki na wyciągniecie ręki.

 
Na wystawie podziwiać możemy całą gamę egzotycznych pająków, zaczynając od jednego z najbardziej jadowitych pająków świata, czyli czarnej wdowy, a kończąc na jednym z największych ptaszników na naszym globie – Theraphose. Dla tych nieco bardziej strachliwych uczestników również nie zabraknie atrakcji. Na wystawie możemy znaleźć mniej okazałe pająki, a także niezwykłe skorupiaki świecące światłem ultrafioletowym.
 
Budzącym wiele emocji jest fakt, że niektóre z okazów będziemy mogli wziąć na ręce! Oczywiście wszystko pod czujnym okiem przewodnika. To opcja dla tych, którzy mają nerwy ze stali. Organizatorzy wydarzenia przekonują, że w ten sposób chcą przełamać wiele stereotypów na temat tych zwierzaków. Oczywiście, na ręce dostaniemy tylko te pająki, które nie odczuwają dyskomfortu związanego z trzymaniem go w dłoniach. Wszystko odbędzie się więc w bezpiecznej przestrzeni i jeżeli będziemy zachowywać się spokojnie nic nam się nie stanie.
 
Wystawa to nie tylko możliwość zobaczenia, czy też dotknięcia pająka. Organizatorzy z przyjemnością podzielą się z nami swoją wiedzą na temat tych stworzeń oraz spróbują zarazić nas pasją do terrarystki.
 

Polskie pająki nie są niebezpieczne!

 
Wiele osób śmiertelnie boi się pająków, jednak zupełnie niepotrzebnie. W Polsce nie występują gatunki, które mogłoby zagrażać naszemu życiu. Oczywiście znajdziemy kilka, których ukąszenie może spowodować np. objawy grypopodobne. Doskonałym tego przykładem jest np. Bagnik. Nie ma jednak dużego prawdopodobieństwa, że ten stwór nas ugryzie. Pająki na swój sposób „rozumieją”, że w starciu z człowiekiem nie mają wielkich szans, w związku z tym najczęściej wybierają bezpieczniejszą opcję, czyli ucieczkę.
 
Całość wystawy możemy podziwiać na poziomie +1 w Alfa Centrum, nieopodal sklepu elektronicznego Media Expert. Bilety możemy zakupić online bądź przed samym wejściem na wystawę. Koszt normalnej wejściówki to 25 zł, natomiast bilet ulgowy to koszt 20 zł. Warto także wspomnieć, że dzieci do 4 roku życia obejrzą wystawę za darmo.
 
Spotkanie z pająkami to z pewnością ciekawa alternatywa na spędzenie przyjemnego popołudnia z dziećmi. Być może dzięki zwiedzeniu wystawy, przełamiemy nasze niesłuszne lęki spowodowane pajęczakami. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.