Jak spędzić ferie w Gdańsku?

Tegoroczne ferie zimowe w województwie pomorskim rozpoczną się od 14 lutego i potrwają do 27 lutego 2022 roku. Wiele dzieci pozostanie w mieście, jednak rodzice nie powinni się obawiać. Dzieciaki nie będą skazane na siedzenie w domu przed telewizorem czy komputerem. Wiele organizacji w Gdańsku proponuje specjalnie przygotowane na ten okres atrakcje, które oprócz dobrej zabawy zapewnią ciekawą naukę

Ferie na basenie

Gdański Ośrodek Sportu wydłuża godziny otwarcia swoich pływalni. Każdego dnia będą czynne od godziny 9:00 do 21:00. Wdrożony zostanie system wejść aquapark, co oznacza że nie trzeba będzie przed wejście określać na ile godzin planujemy zostać. Aby zachęcić rodziny z dziećmi wprowadzony zostanie specjalny cennik; bilet ulgowy/ rodzinny kosztować będzie 10 zł za godzinę, a normalny 15 zł za godzinę.

Gdański Archipelag Kultury z ofertą dla dzieci i starszych

GAK organizuje niezwykle różnorodne akcje we wszystkich ośmiu oddziałach. Zaplanowano wydarzenia dla dzieci, młodzieży ale także dorosłych i seniorów.18 lutego rozpocznie się wiosenny sezon Kina Kosmos. Co piątek organizowane będą prelekcje oraz pokazy filmowe zakończone dyskusją na temat prezentowanego dzieła.

Oprócz tego warto wziąć udział w grach miejskich, spacerach po dzielnicach oraz warsztatach edukacyjnych. W ofercie między innymi kursy wokalne, językowe oraz warsztaty ruchowe.

Zaczytane ferie z Miejską Biblioteką

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oprócz bogatej oferty książek proponuje sporą ilość warsztatów w okresie ferii. Zaplanowano między innymi warsztaty z programowania, w których wykorzystane zostaną również roboty; zapoznawanie młodzieży z technologią VR, ale również zabawy literacko-plastyczne, warsztaty kreatywno-rozwojowe oraz zajęcia związane z podróżami i poznawaniem kultur świata.

Program gdańskich muzeów

W czasie ferii warto zajrzeć do Muzeum Bursztynu, gdzie przeprowadzane będą warsztaty z projektowania biżuterii. Zajęcia skierowane są głównie dla dzieci, ale opiekunowie z całą pewnością nie będą się w ich trakcie nudzić.

Dom Zdrojowy w Brzeźnie organizuje „Eko ferie”, podczas których dzieciaki będą miały okazje zapoznać się ze zwyczajami pszczół oraz poznać świat roślin. Podczas warsztatów „Mój pierwszy ogródek” maluchy dowiedzą się jak założyć własny ogródek ziołowy w domu i jak uprawiać potrzebne w kuchni rośliny.

Miłośnicy fotografii ucieszą się za to z propozycji Hevelianum na Gradowej Górze. Odbędą się tu „Ferie w kadrze”. Zaplanowane są między innymi warsztaty fotograficzne podczas, których uczestnicy nauczą się jak prawidłowo wywoływać zdjęcia. Dla zwolenników DIY dodatkowo odbędą się zajęcia z konstrukcji własnych ramek do zdjęć.