Grupa przestępcza z Gdańska aresztowana po rozboju w lokalu rozrywkowym

W ostatnim tygodniu policjanci z Gdańska zatrzymali grupę składającą się z czterech osób podejrzanych o dokonanie rozboju. Incydent miał miejsce w jednym z miejsc rozrywki na terenie Przymorza. Do aresztu na trzy miesiące trafili trzej mężczyźni w wieku od 23 do 41 lat oraz 31-letnia kobieta. Teraz, w wyniku swoich działań, mogą zostać skazani na karę nawet do 12 lat więzienia.

Tego rodzaju brutalność i konsekwencje tego czynu doceniła miejscowa policja, która szybko podjęła działania w tej sprawie. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 9 czerwca, kiedy tuż po godzinie 3:00 nad ranem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o napadzie na lokal rozrywkowy w rejonie Przymorza. Sprawcy przebrani i zakamuflowani kominiarkami wtargnęli do lokalu, grożąc pracownikowi przedmiotem imitującym broń palną. W wyniku tego zmusili go do wydania pieniędzy oraz telefonów komórkowych. Straty pokrzywdzonego szacowane są na ponad 5 tysięcy złotych.

Policja natychmiast podjęła śledztwo w tej sprawie, angażując funkcjonariuszy z komisariatu na Przymorzu oraz kryminalnych z Komendy Miejskiej. Wsparcie udzielone przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku skutkowało zebraniem licznych informacji dotyczących tego przypadku oraz dokładnym zbadaniem monitoringu miejsca zdarzenia. Dzięki współpracy tych jednostek, udało się szybko wykryć i ująć sprawców, którzy teraz stawią się przed sądem.