Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Wizyta w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji to prawdziwa podróż w czasie. Na terenie obiektu znajdują się prawdziwe perełki motoryzacji, które niegdyś były codziennością na polskich ulicach. Chociaż były one kiedyś domeną bogatych, nie brakowało u nas okazów, które wprawiają w zachwyt.
 

Motory i samochody z dawnych lat

 
Utworzone przez Witolda Ciążkowskiego Gdyńskie Muzeum Motoryzacji to prawdziwa perełka wśród tego typu obiektów. Widać tutaj rękę prawdziwego miłośnika tej dziedziny i dużą fachowość. Cała wystawa pomaga nam w pełni przenieść się w klimat minionych lat. Zadbano tutaj o detale oraz odtworzenie wszelkich elementów, które była charakterystyczne dla przeszłości. Wszystko tutaj tworzy spójną całość, od oryginalnego bruku po idealnie wypielęgnowane samochody i motocykle.
 
 

Co zobaczymy w Muzeum?

 
Zdecydowana większość zebranej tu kolekcji to pojazdy naprawdę wiekowe. Prawie wszystkie zostały wyprodukowane przed 1945 rokiem. Najstarszy z nich jest Raleigh z 1918 roku.
Niewątpliwie jednym z większych rarytasów, które możemy tutaj spotkać, jest Ford T z 1926 roku. Ten klasyk robi naprawdę spore wrażenie. Nie mniej zachwyca Buick Master Six z 1925 roku. Na stanie znajdują się również inne klasyki, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy. Te cuda techniki opowiadają historię samochodową kraju oraz świata.
Nie brakuje tu również młodszych pojazdów, które wyjątkowo bardzo kojarzą się z czasem PRL. Pięknie odrestaurowane są dzisiaj ozdobą tej kolekcji.
 
Na pewno warto odwiedzić muzeum samemu i na własne oczy przekonać się jak bogate zgromadzono tu zbiory. Wycieczka w pięknym otoczeniu z pewnością uruchomi wyobraźnię i pozwoli w marzeniach przenieść się do czasów, kiedy samochody wyglądały zupełnie inaczej. Bez zbędnej elektroniki, z dość ciężkim układem sterowania oraz szerokimi kanapami. Warto pokazać te eksponaty swoim dzieciom i opowiedzieć im o ciekawej historii tej gałęzi technologii oraz porównać ją do tej, którą używamy obecnie.