Gdańsk rozdaje kwiaty

8 czerwca odbędzie się coroczna akcja „Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę”. Dzięki niej już kolejny rok miejskie rośliny zamiast trafiać na śmietnik zyskują drugie życie i nowe domy. Wszyscy chętni przygarnięcia rośliny będą mieli okazję wzbogacić swoje kwietniki już juro.

Drugie życie kwiatów

Stokrotki i bratki posadzone wiosną wciąż wyglądają bardzo dobrze. Każdy miłośnik roślin przyzna, że darmowe sadzonki są zawsze mile widziane. Tym bardziej jeśli można uratować kwiaty przed kompostnikiem. Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz zaprasza wszystkich mieszkańców Gdańska do stawienia się w jednym z przygotowanych punktów, aby odebrać darmowe sadzonki bratków i stokrotek.

Prezydent Gdańska pracować będzie w punkcie znajdującym się w Parku Zielonym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Akcja rusza tu od godziny 8:45. Od godziny 9 ruszają punkty przy pomniku Janki Kupały oraz na skrzyżowaniu Gospody i Pomorskiej. Zaś od godziny 13 rusza kolejny punkt znajdujący się na terenie zieleni przy ulicy 3-go Maja.

Skąd pomysł na akcję?

Wraz ze zmianą pory roku, następuje zmiana w gdańskich rabatach. Dotychczasowe wiosenne kwiaty zostaną zastąpione przez begonie, pelargonie, petunie, aksamitki oraz szałwię. Nie zabraknie także niezwykle letnich słoneczników.

Dzięki oddaniu sadzonek roślin, które zostaną zastąpione miasto nie musi wyrzucać roślin. Zyskują na tej transakcji tak naprawdę wszyscy. Dzięki wspólnej opiece nad roślinnością, Gdańsk może być piękny przez cały rok. Dlatego tez w miejscach, w których umieszczenie rabat jest niemożliwe ponownie pojawią się wieże kwiatowe.

Zobaczymy je między innymi w Śródmieściu oraz na dwóch cmentarzach- Łostowickim oraz Cmentarzu Centralnym Srebrzysko. W sezonie letnim planowane jest posadzenie aż 35 tysięcy kwiatów, które pozostaną z nami aż do pierwszych jesiennych tygodni.