Akademia 30+ świętuje kolejny rok działalności

Chęć do nauki nie zanika po skończeniu studiów. Jednak dla wielu osób połączenie dalszej edukacji z pracą i życiem prywatnym jest niestety niewykonalne. Dlatego w Gdańsku już 15 lat temu powstało idealne rozwiązanie tego problemu.

Edukacja dla każdego

Akademia 30+ to inicjatywa Instytutu Rozwoju Edukacji, dzięki któremu gdańscy trzydziestolatkowie mogą połączyć rozwój osobisty z pracą i rodziną. Akademia powstała w 2007 roku i przez ten czas przeprowadziła niemalże 300 wykładów o różnej tematyce. Słuchaczki i słuchacze mogą zdobywać tu wiedzę z zakresu biologii, literatury, filozofii, socjologi ale także matematyki, fizyki czy neurobiologii i psychologii. Dzięki ciągłemu rozwojowi i trzymaniu ręki na pulsie wprowadzone zostały także zajęcia z wirusologii.

Na tą chwilę w Akademii uczestnicy prawie 1600 osób, a przez cały okres działalności placówka gościła ich kolejne tysiące. Żywe zainteresowanie projektem nie powinno dziwić, szczególnie widząc znakomitą listę wykładowców, którzy gościli w Akademii. Wysoki poziom nauczania jest z cała pewnością jednym z kluczowych zalet Akademii 30+.

W sali i w terenie

Jednak samo słuchanie w klasie to nie wszystko. Tak jak dzieci z chęcią biorą udział w wycieczkach szkolnych, tak słuchacze i słuchaczki Akademii 30+ mają okazję do nauki w terenie. Poza wykładami, organizowanymi głównie w murach Uniwersytetu Gdańskiego organizowane są także ciekawe wyjazdy po całej Polsce i nie tylko.

W poprzednich latach zorganizowano wycieczki historyczne między innymi do Berlina, Amsterdamu, Drezna czy Wiednia. Tegoroczny wyjazd dał chętnym możliwość poznania kraju naszych sąsiadów- Czech. Zwiedzanie nie ograniczało się bowiem jedynie do Pragi. W wyjazdach biorą udział najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach, dzięki czemu oprócz spędzenia ciekawego czasu słuchacze mają okazję przyswoić wiedzę z dziedziny historii sztuki, religioznawstwa czy filozofii.

Gdańsk jest jednak przecież także bogaty kulturowo, nie dziwi więc że bardzo często można spotkać uczestników Akademii podczas wielu wystaw. Podróżują także po całej Polsce, aby zobaczyć najbardziej cenione przedstawienia teatralne zarówno w Warszawie jak i Słupsku.