Gdańscy uczniowie żegnają Romualda Cichockiego

Romuald Cichocki był niezwykle lubianym nauczycielem języka polskiego oraz przez ponad 20 lat również dyrektorem VII Liceum Ogólnokształcącego im. Komicji Edukacji Narodowej przy Kartuskiej. Zmarł w środę, 17 listopada. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 25 listopada. Potrzeb odbędzie się o godzinie 12:30 na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

Uczniowie wspominają ulubionego nauczyciela

Miłośnik twórczości Norwida, prawdziwy polonista z krwi i kości, poeta- tak opisują Romualda Cichockiego najbliżsi oraz współpracownicy.  Uwielbiał swoją pracę, był prawdziwym polonistą w powołania, nie z przymusu. Jego miłość do poezji widoczna była nie tylko podczas lekcji, w czasie wolnym lubił tworzyć wiersze. Gdy jego koleżanki i koledzy odchodzili na emeryturę- dostawali napisane przez niego wierszowane pożegnanie. Został odznaczony nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska, a także laureatem nagrody II stopnia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kilka miesięcy przed swoją śmiercią, w wakacje tego roku zakończył swoją karierę zawodową. Odszedł z pełnienia funkcji dyrektora szkoły oraz zakończył pracę nauczycielską.Odszedł w wieku 64 lat.

W VIII Liceum Ogólnokształcącym oczu się obecnie 560 uczennic oraz uczniów. Wszyscy obecni 19 listopada wzięli udział w uroczystym apelu wspominającym pamięć zmarłego dyrektora. Młodzież zdecydowała się na użycie w oprawie dźwiękowej utworu „Sound of silence”. Ten sam który towarzyszył wiecowi ku pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.
Swoje kondolencie przekazała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z przewodniczącą Rady Miasta Gdańska Agnieszką Owczarczak. Na stronie internetowej Ósemki znajdziemy wpis poświęcony Romualdowi Cichockiemu. Koledzy i koleżanki z pracy wspominają w nim dyrektora i przede wszystkim przyjaciela. Wpis podkreśla jak ważnym dla wielu człowiekiem był Cichocki. Pomógł on wychowywać pokolenie młodzieży oraz pomóc w pracy wielu nowym nauczycielom. Zawsze gotowy do pomocy i pełen serdeczności. Każdy ma nadzieję mieć takiego nauczyciela w swojej szkole, gotowego przekazać swoją pasję do nauki i poszukiwania własnych zainteresowań.