Otwarcie 13. Gdańskiej Otwartej Pracowni

W Gdańsku powstała już 13. Gdańska Otwarta Pracownia. Jest to miejsce, w którym można spotkać się z artystami, samemu poczuć i być może zacząć tworzyć sztukę. Nowy lokal przy ulicy Do Studzienki 9 to miejsce stworzone przez Marzenę Wojciechowską-Orszulak oraz Jana Orszulaka. W ich pracowni sztuką, z którą będzie można obcować to film i teatr.

Promowanie i oswajanie sztuki

Główne założenie programu Gdańskie Otwarte Pracownie to budowanie przestrzeni do swobodnej ekspresji artystycznej. Prowadzone są otwarte pracownie, w których artyści mogą tworzyć, prowadzić spotkania i dzielić się swoją pasją. Jest to miejsce dla perfekcyjnej symbiozy twórcy i odbiorcy.

Co roku Gdańskie Nieruchomości wybierają lokale, które zostaną przeznaczone pod prowadzenie pracowni. Starania o najem pracowni przeprowadzony jest w formie konkursu, do którego zgłaszają się przeróżni artyści. Nie ma znaczenia wykształcenie, dyplomy czy odznaczenia- nawet amatorzy pełni pasji i pomysłów mają równie szanse w rywalizacji. Zwycięzca wybierany jest na podstawie oceny dorobku artystycznego oraz pomysłu na prowadzenie pracowni. Bowiem oprócz korzystania z pracowni do celów artystycznych, ważne jest aby dzielić się sztuką z chętnymi mieszkańcami i mieszkankami Gdańska.

Trzynasta, filmowo- teatralna pracownia

Nowo powstała pracownia przy ulicy Do Studzienki 9 to królestwo Marzeny Wojciechowskiej-Orszulak oraz Jana Orszulaka. Planują oni warsztaty twórczości, pokazy teatralne oraz filmowe. Oboje posiadają szeroką edukację związane ze sztukami wizualnymi oraz bogate doświadczenie zawodowe. Nie możemy się doczekać, co ciekawego przygotują podczas pierwszych otwartych spotkań.