Finale „Drużyny Energii” w Gdańsku: Zwycięstwo podwarszawskiego Józefosławia

Podczas finału szóstej odsłony „Drużyny Energii”, który odbył się w Gdańsku dwa dni temu, uczniowie i nauczyciele z całej Polski zmierzyli się w kilkunastu konkurencjach sportowych. Wśród nich znalazło się pięć różnych dziedzin sportu, w tym biegi na specjalnie przygotowanym torze, gdzie uczestnicy musieli wykazać się nie tylko prędkością, ale także skupieniem. Ponadto, miasto oferowało mnóstwo atrakcji turystycznych dla uczestników.

Głównym punktem programu był mecz sportowy, który odbył się w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Podczas tej rywalizacji najbardziej wyróżnili się uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w podwarszawskim Józefosławiu, którzy zdobyli najwięcej punktów.

Justyna Kruszewska, dyrektor departamentu marketingu Energa SA, wyjaśniając sukces „Drużyny Energii”, stwierdziła, że każda kolejna edycja udowadnia, jak bardzo uczniowie i ich nauczyciele chcą i cieszą się z aktywnego trybu życia. Zaznaczyła również, że program cieszy się coraz większym zainteresowaniem: w ubiegłym roku prawie 200 placówek brało udział w inicjatywie, a od początku jej istnienia wzięło udział około 100 tys. studentów z ponad 800 szkół.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu znacząco wyróżniła się już na etapie eliminacyjnym, angażując do udziału duże grono swoich uczniów. Ich zwycięstwo w finale była więc naturalnym wynikiem ich zaangażowania oraz konsekwencji w dążeniu do celu.