Dzień Otwarty Notariatu 2021

To już 12 odsłona Dnia Otwartego Notariatu w Gdańsku. Podobne inicjatywy przeprowadzane są w całej Polsce. Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do rozmów z notariuszami- na wszelkie nurtujące pytania związane z zarządzaniem majątkiem. Hasło tegorocznego Dnia to „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”. Szczególnie w obecnych czasach, coraz więcej ludzi zastanawia się nad wzięciem pożyczki oraz planowaniem testamentu. Warto skorzystać z możliwości darmowej porady specjalisty, być może uda się znaleść rozwiązanie, na które samemu ciężko było by wpaść.

Warto zaufać profesjonaliście

Na codzień zazwyczaj nie zastanawiamy się nad konsultacją z notariuszem. Zazwyczaj spotykają się z nimi osoby planujące zakup nieruchomości, bądź jej sprzedaż, starsi ludzie planujący spisanie testamentu. Jednak notariusz jest w stanie pomóc w wielu różnych sytuacjach niekoniecznie związanych z wielkimi decyzjami życiowymi. Chociaż nad spisaniem testamentu nie powinno się czekać do późnego wieku; warto sporządzić taki dokument nawet w wieku 30 lat, aby ułatwić rodzinie sytuację w razie ewentualnej nagłej śmierci czy wypadku.

Każda podejmowana przez nas decyzja związana z finansami, jak wzięcie pożyczki; lub sprawy ogólnie związane z majątkiem, właśnie testament, podział majątku wspólnego czy kwestie spadkowe. Właśnie tymi sprawami na codzień zajmuje się notariusz, pomaga chronić majątek klienta oraz uniknąć konsekwencji błędnych decyzji finansowych lub prawnych.

To już druga edycja Dnia Otwartego Notariatu, gdy notariusze połączą siły z ekspertami Biura Rzecznika Finansowego. Pomogą oni w kwestiach związanych z finansami osobistymi oraz ubezpieczeniami. Nowym dodatkiem wśród ekspertów będą specjaliści z Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego. Ich zadaniem będzie promocja polubownego rozstrzygania sporów z instytucjami finansowymi. Jest to świetna okazja na pomoc dla osób w niepewnej sytuacji finansowej, które chcą wyjść z rosnących długów jednak potrzebują większej pomocy.

Podobnie jak w zeszłym roku spotkania będą prowadzone telefonicznie. Ponad trzystu notariuszy będzie dostępnych pod numerem telefonu. Dla Gdańska i okolic jest to numer: 58 727 01 00. Jeśli zależy nam na kontakcie z ekspertami z Biura Rzecznika Finansowego należy zadzwonić na numer: 22 102 10 09.