Lechia Gdańsk kontra Pogoń Szczecin- emocje coraz bliżej zenitu

Już dziś rozegrany zostanie mecz Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin. Rozgrywka odbędzie się na stadionie w Szczecinie, już o godzinie 17:30. Niestety nie będzie to nowy stadion szczeciński, jednak zakończenie prac planowane jest już na kwiecień przyszłego roku. Miejmy nadzieję, na równie emocjonujące rozgrywki w nowym miejscu.

Szykuje się zacięta walka, kto wygra?

Obie drużyny mają w planach zdobycie tytuły mistrza Polski. Stawka jest wysoka, gdyż Lechię, na tą chwilę wicelidera Ekstraklasy dzieli jeden ligowy punkt. Dzisiejsza rozgrywka może zmienić rozkład sił w tabeli. Zawodnicy Pogoni nie ukrywają, że interesuje ich tylko i wyłącznie zwycięstwo. W poprzednim sezonie podczas spotkań Lechia-Pogoń, to Szczeciński klub dwukrotnie okazał się lepszy. Czy obecny skład zdoła odwrócić historię?

Jak wspominam za każdym razem, trener Tomasz Kaczmarek ma niesamowity wpływ na zawodników. 10 meczy od kiedy przejął drużynę i ani jednej przegranej. Kaczmarek ewidentnie wie co robi, sześć wygranych i cztery remisy nie mogą być dziełem przypadku. Poprawiona taktyka, odpowiednie wykorzystanie umiejętności zawodników sprawiają, że Lechia ma realne szanse na sięgnięcie po tytuł mistrza Polski.

Pogoń Szczecin w tabeli znajduje się zaraz za Lechią, na trzecim miejscu. Ich gra jest niezwykle skuteczna, co udowodnili podczas ostatniego meczu ze Śląskiem Wrocław. Nie można również zaprzeczyć, że szczecinianie grają niezwykle efektownie- z cała pewnością dzisiejsza rozgrywka będzie emocjonującym sportowym spektaklem.

Tomasz Kaczmarek w tym meczu jest podwójnym asem w rękawie Lechii. Przed przybyciem do Gdańska, zajmował pozycję pierwszego asystenta trenera Pogoni Szczecin. Był z drużyną przez ponad półtorej roku, można więc z całą pewnością stwierdzić że jest w stanie ułożyć taktykę gry idealnie pod styl gry przeciwnika.

Emocje i nastawienie przed meczem

Ciężko przewidzieć wynik meczu. Obie drużyny są w świetnych formach, zawodnikom zależy na dalszym awansie i walkę o zwycięstwo. Na pewno nie będzie to łatwa rozgrywka dla Gdańska, jednak ani trener ani zawodnicy nie tracą ducha walki. Trener Kaczmarek wyraża się o swoim poprzednim klubie w samych superlatywach, podkreślając że Pogoń jest obecnie na prawdopodobnie najwyższym poziomie od kilku lat.

Dzisiejszy mecz będzie testem zarówno dla zawodników Lechii Gdańsk, jak i zdolności trenerskich Tomasza Kaczmarka. Lechia ma szansę zremisować, lub nawet wygrać- ale nie można liczyć na dzieło przypadku. Jeśli gdańszczanie chcą wygrać muszą postawić na skupienie, mocną zespołową grę i być gotowi zostawić pot, łez i serce na szczecińskim boisku.