Duże zniżki dla pływających seniorów

Gdańscy seniorzy nie mogą narzekać na brak możliwości dbania o swoje zdrowie. Oprócz wspominanej niedawno Gimnastyki dla seniora, możliwe jest również rozwijanie swojej sprawności w wodzie. Szczególnie teraz, gdy pogoda zaczęła dopisywać jest to świetna okazja aby skorzystać z propozycji Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Bilet za piątaka

Pływanie jest jedną z najlepszych sposobów aby zadbać o swoje ciało, bez zbędnego obciążania go. Jest to więc tak naprawdę najlepszy wybór dla seniora, który chce dbać o swoją kondycję lecz obawia się urazów stawów oraz innych kontuzji i przeciążeń. Regularna aktywność fizyczna ma zbawczy wpływ na samopoczucie oraz układ odpornościowy. Ważne jest więc aby w każdym wieku pamiętać o ruszaniu się. Młodsze osoby mają do wyboru chociażby bieganie czy dłuższe spacery, na przykład z psem. Jednak dla seniora może to być zbyt duże obciążenie, dlatego też basen jest jednym z najlepszych wyborów.

Gdański Ośrodek Sportu zapewnia do końca roku szkolnego specjalne godziny dla seniorów. Podczas nich za wejście na basen zapłacimy jedynie 5 złotych. Dla pływających przeznaczone będą również specjalne tory, tak aby zapewnić im komfort i spokój w basenie. Oferta tyczy się każdej chętnej osoby, która ukończyła już 60 rok życia.

Lista basenów objętych programem

W akcji biorą wybrane gdańskie baseny, różnić się mogą także godziny w których dostępne będą tory i promocyjne bilety. Warto więc zobaczyć, który basen mamy w najbliższej okolicy, lub zdecydować się na tej oferujący odpowiadający nam okres czasowy.

Pływalnia Orunia co poniedziałek udostępnia cztery tory, w godzinach od 15:15 do 16:00. Także co poniedziałek, Pływalnia Osowa udostępnia swój basen w godzinach od 7:00 do 7:40. Największy przedział godzinowy oraz ilość torów oferuję Pływalnia Stogi. Niecka duża dostępna jest w każdy czwartek w godzinach 13:45-14:30 oraz w każdy piątek od 10:00 do 10:45. Płytsza część Niecki dużej dostępna jest w poniedziałki od 7:45 do 8:30, we wtorki od 15:15 do 16:00; oraz w piątki w dwóch turach, rano od 7:45 do 8:30 i po południu od 12:15 do 14:30. Niecka mała basenu dostępna będzie cztery dni w tygodniu; w poniedziałki i wtorki w od 15:15 do 16:00, w środy od 13:00 do 13:45 oraz w piątki od 15:15 do 16:00.