Gdańska gimnastyka dla seniora

Aby zadbać o dobrą kondycję i zdrowie starszych mieszkańców miasta, Gdański Ośrodek Sportu kontynuuje zajęcia gimnastyka dla seniora. Dla zapewnienia możliwie jak największej dostępności odbywają się one w formie online. Dostępne są oczywiście także napisy, dostosowane dla osób niedosłyszących oraz niesłyszących.

Aktywuj się w Gdańsku

Gdański Ośrodek Sportu od wielu lat realizuje projekt „Aktywuj się w Gdańsku”, w ramach którego organizowane są darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne. W pierwszych latach odbywały się one głównie na terenie gdańskich obiektów sportowych, lub w przypadku sprzyjającej pogody w plenerze. Od dwóch lat nagrania ćwiczeń można znaleść także w internecie. Dzięki temu możliwe jest uczestniczenie w zajęciach w komforcie własnego mieszkania, oraz niezależnie od pory.

Oprócz ćwiczeń przeznaczonych dla seniorów, przygotowana została również seria specjalnie dla pań. Nowy odcinek zawierający fitness dla kobiet będzie dostępny już 1 maja.

Zajęcia dla seniorów

Jednym z cykli zajęć, który cieszy się niesłabnącą popularnością jest Gimnastyka dla seniora. Odcinek z gimnastyką trwa około 60 minut i prezentuje średnio intensywne ćwiczenia. Grupą docelową są osoby w wieku powyżej pięćdziesięciu lat.

Wśród ćwiczeń znajdą się elementy zaciągnięte z jogi, tai chi, pilatesu czy nawet gimnastyki i aerobiku. Głównym celem jest redukowanie bólu, dzięki wzmocnieniu mięśni kręgosłupa oraz stawów. Sesje prowadzi zawodowa trenerka personalna, oraz instruktorka fitnessu (także wodnego), Angelika Lisińska.

W aktywizację osób starszych angażują się także inne miasta, każde na inny, wyjątkowy sposób. Jeśli ciekawi Was czym zajmują się siemianowiccy seniorzy zapraszamy do lektury artykułu „“Seniorzy w akcji” po raz kolejny w Siemianowicach”