Dlaczego warto głosować w wyborach?

W Gdańsku rozpoczęto właśnie akcję edukacyjną, zachęcającą do głosowania w jesiennych wyborach parlamentarnych. W spotkaniu inauguracyjnym udział wzięła między innymi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Jakie korzyści przynosi głosowanie w wyborach?

Głosowanie to sposób na wyrażenie swojej opinii i uczestnictwo w kształtowaniu przyszłości swojego kraju. To prawo obywatelskie, które daje możliwość wpływania na politykę i decyzje podejmowane przez rządzących. Twój głos ma moc wpływania na decyzje, które dotyczą społeczeństwa, gospodarki, środowiska, służby zdrowia i wielu innych obszarów. Poprzez wybieranie przedstawicieli i partii politycznych, masz możliwość wpływu na kształtowanie polityki publicznej, ustaw i programów rządowych. Dzięki temu bierzesz udział w demokratycznym procesie, w którym możesz wybierać tych, którzy będą reprezentować Twoje interesy i potrzeby w ramach systemu politycznego.

Wysoka frekwencja wyborcza jest ważna dla utrzymania silnej demokracji i zapewnienia, że rządy są reprezentatywne i odpowiedzialne. Głosowanie to narzędzie do ochrony i umacniania praw obywatelskich. Warto również pamiętać, że ludzie w przeszłości walczyli o prawa wyborcze, o możliwość uczestniczenia w demokratycznym procesie. Głosowanie jest szacunkiem dla ich dziedzictwa i kontynuacją walki o wolność, równość i sprawiedliwość.